Black Friday 2023 na Steam. Jakie promocje na gry?

Coroczne szaleństwo zakupowe związane z Black Friday to nie tylko szansa na okazyjne ceny prezentów świątecznych. Dla wszystkich graczy to czas niespotykanych promocji na cyfrowych platformach dystrybucji gier. Jakie gry kupimy taniej na Steam? Pierwsze oferty na Black Friday już od 21 listopada.

Kiedy Black Friday 2023 na Steam?

Black Friday to zgodnie z tradycją pierwszy piątek po amerykańskim Dniu Dziękczynienia. W tym roku będzie to piątek, 24 listopada. Od wielu lat "czarnopiątkowe" promocje obejmują znacznie dłuższy okres, także, a może przede wszystkim, jeśli chodzi o zakupy w sieci.

Firma Valve, właściciel platformy, zapowiedziała, że w tym roku Steam Autumn Sale, potrwa tydzień - od 21 do 28 listopada 2023.

Jakie gry w promocji na Steam na Black Friday 2023?

Niestety - na konkretną listę przecenionych tytułów gier na Steam przyjdzie nam poczekać do oficjalnego rozpoczęcia promocji. Firma utrzymuje te informacje w tajemnicy, a środowisko zachodzi w głowie i nakręca spiralę spekulacji, w czym Valve z pewnością wypatruje szansy na podbicie sprzedaży i większe zainteresowanie całą akcją.

Reklama

Eksperci z portalu GG.deals donoszą, że szanse na zniżki w przypadku najgłośniejszych tytułów, np. Baldurs Gate 3, są raczej zerowe, jednak wśród przecenionych tytułów na pewno znajdzie się kilka pozycji, które w ostatnich latach wywołały na rynku spore poruszenie. Wśród nich wymienia się:

Wśród typów powszechnie pojawia się też oczywiście Cyberpunk 2077: Phantom Liberty.

Jak będzie w rzeczywistości? Aktualnie potwierdzają się wcześniejsze doniesienia o tym, że najbardziej oczekiwane premiery 2023 roku, jak Baldur's Gate 3 czy Call of Duty: Modern Warfare 3 na razie nie pojawiły się na liście. Za to w promocji znalazły się inne głośne tytuły, jak m.in.:

Steam Autumn Sale 2023 rozpocznie się 21 listopada 2023, dokładnie o 19:00 czasu polskiego. Przez kolejny tydzień, oprócz zakupu gier w promocyjnych cenach, wszyscy użytkownicy będą też mogli oddawać głosy na swoje nominacje w konkursie Nagrody Steam 2023, w których laureaci zostaną wyłonieni w aż 11 kategoriach.

Co to jest Steam?

Steam to cyfrowa platforma umożliwiająca zakup gier w wersji cyfrowej.

Wybrane tytuły zostają przypisane do danego konta i dodane do wirtualnej biblioteki. Steam pozwala zapisywać postęp w grze w chmurze i instalować posiadane gry na dowolnym komputerze po wcześniejszym zainstalowaniu i zalogowaniu się na platformie. Grę można oczywiście kontynuować od momentu, w którym przerwaliśmy rozgrywkę na innej maszynie.

Oferta Steam w Polsce to ponad 30 000 tytułów, wiele z nich udostępnia tryb gry wieloosobowej. Dzięki platformie bez żadnych dodatkowych instalacji i połączeń możemy cieszyć się rozgrywką ze znajomymi. Platforma cały czas zachęca też twórców gier na PC do wprowadzania możliwości kontroli za pomocą kontrolerów znanych producentów konsol.

Czytaj także:

Darmowe gry na Steamie. Sześć nowych produkcji do odebrania!

Promocje na gry wideo. Gdzie i kiedy łapać okazje?

Skąd pobierać gry za darmo na PC? Najlepsze strony z pełnymi wersjami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | Black Friday
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy