Promocje na gry wideo. Gdzie i kiedy łapać okazje?

Na współczesnym rynku gier komputerowych znajduje się niezliczona liczba tytułów - od ekscytujących produkcji AAA, aż po urokliwe i niezależne projekty typu indie. Wraz z różnorodnością oferty pojawia się także pytanie o najlepsze i najtańsze źródło zakupów. Sprawdź, gdzie nabyć interesujące tytuły w atrakcyjnych cenach, nie rezygnując z jakości i legalności rozrywki.

Deweloperzy ostatnimi laty borykają się z problemem rosnących kosztów związanych z produkcją gier, w tym z coraz większymi potrzebami pracowników oraz rosnącymi oczekiwaniami inwestorów i akcjonariuszy. Cierpi klient - gracz, który chce zakupić nową grę dla siebie. Zyskują natomiast korporacje.

Poniżej przedstawiamy listę pomocnych witryn, na których można z łatwością zakupić nową grę - nawet kategorii AAA - w cenie znacznie niższej niż wyjściowa. Prezentujemy także sprytne sposoby na zakup bez przepłacania.

Jak i gdzie kupować tanio gry?

Poczekaj z zakupem

Gry nie są towarem ulegającym przeterminowaniu. Nie są także artykułami pierwszej potrzeby. Tym samym najlepszym sposobem na duże oszczędności jest... wstrzymanie się na minimum kilka miesięcy po premierze z dokonaniem zakupu

Reklama

Bardzo często po pierwszej "fali" ogromnego zainteresowania przychodzi przesycenie rynku, a tym samym - obniżki. Początkowo wynoszą kilkanaście procent od ceny wyjściowej, niekiedy nieco więcej. Z czasem rabaty stają się coraz większe, aby w pewnym momencie przebić granicę 50%, a nawet 90%. Na tę wartość mogą liczyć jedynie najcierpliwsi, gdyż tak duża przecena obejmuje produkcje sprzed minimum kilku lat.

Obserwuj cykliczne promocje i wyprzedaże

Przeceny występują także jako ogólnodostępne wydarzenia na platformach cyfrowej dystrybucji gier - w tym na SteamEpic Games Store czy GOG.com. Promocje zazwyczaj pojawiają się cyklicznie kilka razy do roku. Wówczas obejmują większą część cyfrowego asortymentu i są wprowadzane z jakiejś okazji, np. na Black Friday. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą hurtowo zakupić podczas wyprzedaży nawet kilkanaście gier.

Paczki gier - w zestawie Humble Bundle taniej

Humble Bundle to nowoczesna platforma realizująca sprzedaż w pakietach zawierających minimum kilka gier komputerowych. Zwykle są to produkcje sprzed kilku-kilkunastu miesięcy, zazwyczaj od niewielkich studiów. Klienci mogą wybrać, ile chcą zapłacić za dany pakiet, a część kwoty może zostać przeznaczona na cele charytatywne.

W ten sposób można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, lecz trzeba... pójść na kompromis. W zestawach nie sposób znaleźć nowoczesnych produkcji AAA. Znajdują się tam jednak bardzo wciągające, choć nieco "mniejsze" gry przeznaczone dla wielbicieli nietuzinkowej rozgrywki.

Witryny z tanimi kluczami - resellerzy

Kolejną interesującą opcją dla oszczędnych graczy są witryny z tanimi kluczami. Strony te mają postać portali aukcyjnych zrzeszających oferty wyselekcjonowanych sprzedawców i stanowią dobrą alternatywę dla dużych platform dystrybucyjnych. 

Tego typu witryny generują zdecydowanie największe oszczędności, jednak ich użytkowanie bywa nieco ryzykowne. Niektórzy sprzedawcy pozyskują klucze nielegalnie. Inni prowadzą sprzedaż kluczy nieprzeznaczonych do dystrybucji. W przypadku ich zakupu mogą pojawić się dwa problemy - natury etycznej oraz związanej z naruszeniem regulaminu. Ten pierwszy kłopot dotyczy faktu wykorzystania luk systemu np. różnicy cen względem położenia geograficznego, a drugi - np. ryzyka zablokowania konta w danej grze.

Porównywarki cen

Porównywarki cen gier umożliwiają użytkownikom śledzenie i zestawianie ze sobą cen gier komputerowych oferowanych przez wielu sprzedawców. Dzięki nim można szybko i wygodnie znaleźć najkorzystniejsze oferty, zarówno na tradycyjne nośniki, takie jak płyty DVD, jak i na wersje cyfrowe dostępne na platformach typu Steam, GOG czy Epic Games Store.

Koniecznie zapisz sobie naszą listę i szukaj przecen na wyżej wymienionych stronach lub w aplikacjach. Oszczędności mogą być bardzo duże, dlatego warto ich szukać na własną rękę. Powodzenia!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | Epic Games Store | GOG | Humble Bundle
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy