PS Plus. Co to jest, ile kosztuje, jakie gry są w ofercie i czy warto kupić abonament?

PS Plus jest niezbędną usługą każdego użytkownika konsoli PlayStation. Oferuje szereg korzyści i benefitów, do których należą m.in. darmowe gry, możliwość rywalizacji w trybie multiplayer oraz wyjątkowe rabaty. Co jeszcze warto wiedzieć o usłudze PlayStation Plus?

Co to jest PS Plus?

PlayStation Plus to usługa abonamentowa dostępna na konsole Sony, która umożliwia rozgrywkę w wieloosobowym trybie online. Sony uruchomiło swój program w 2010 roku. Początkowo usługa PS Plus wywołała sporo kontrowersji wśród graczy. Jednak z czasem posiadacze PlayStation przekonali się do niej i obecnie trudno wyobrazić sobie korzystanie z konsoli bez tej funkcji.

Aktywna usługa PlayStation Plus dostępna jest na konsolach: 

Reklama
 • PlayStation 4, 
 • PlayStation 5, 
 • PlayStation 3, 
 • PlayStation Vita. 

Obecnie jednak to PS4 i PS5 są najbardziej popularne, ponieważ tylko w przypadku posiadania tych konsol otrzymamy darmowe gry w comiesięcznych ofertach.

Co daje abonament PS Plus?

Korzystanie z usługi PS Plus ma kilka podstawowych zalet

Najważniejszą jest możliwość grania z innymi użytkownikami online. Dotyczy to każdej płatnej, komercyjnej produkcji, która posiada tryb sieciowy. Strzelaniny, wyścigi, gry sportowe, tytuły akcji i fantastyczne RPG - każda gra z internetowymi modułami wymaga opłaconej subskrypcji, aby móc uczestniczyć w wieloosobowych zmaganiach.

Kolejnym wielkim bonusem subskrypcji PS Plus są darmowe gry co miesiąc. W ramach abonamentu gracze mogą pobrać różne tytuły całkowicie za darmo. Są to zazwyczaj produkcje, które pojawiły się w sklepach jakiś czas temu, ale wciąż są na czasie. W 2021 roku abonenci PS Plus mogli cieszyć się z uzyskania dostępu do takich gier jak: 

Do najważniejszych usług wynikających z posiadania abonamentu PS Plus zalicza się również możliwość automatycznego wysyłania zapisu gry do chmury. Jest on przypisany są do danego konta, a nie do urządzenia. Dzięki temu będziemy mogli kontynuować rozgrywkę nawet po awarii konsoli.

Abonament PS Plus idzie w parze z ciekawymi promocjami, które Sony systematycznie organizuje na platformie PlayStation Store na gry, dodatki i preordery. Abonenci PS Plus mogą liczyć nawet na 60-procentowe zniżki na niektóre tytuły. 

Cena PS Plus na miesiąc, 3 miesiące i rok. Jak kupić abonament?

Abonament PS Plus ma trzy warianty subskrypcji. Możemy wykupić dostęp na miesiąc, trzy miesiące lub na cały rok. Wartość określana jest przez okres trwania abonamentu. Ile kosztuje PlayStation Plus?

 • 1 miesiąc - 37 złotych,
 • 3 miesiące - 100 złotych,
 • 12 miesięcy - 240 złotych.

Dostęp do abonamentu PS Plus można otrzymać na kilka sposobów. Najwygodniejszą opcją jest zakup subskrypcji za pośrednictwem PlayStation Store przez konsolę lub stronę internetową. Wystarczy podać dane karty kredytowej, z której automatycznie pobierana będzie opłata za wybraną subskrypcję.

Istnieje również możliwość zakupu PS Plus w postaci karty podarunkowej w sklepie stacjonarnym. Wówczas otrzymujemy kod, który należy aktywować na konsoli. Gdzie go wpisać w PlayStation 4 i PlayStation 5?

Aktywacja kodu PlayStation Plus na PS4

 1. Wejdź do sklepu PlayStation Store.
 2. Na bocznym pasku wybierz „Wykorzystaj kody”.
 3. Wpisz kod i wybierz „Wykorzystaj”.

Aktywacja kodu PlayStation Plus na PS5

 1. Przejdź do ustawień i wybierz „Użytkownicy i konta”.
 2. Następnie przejdź do „Konto”, wjedź w „Płatności i subskrypcje” i wybierz „Wykorzystaj kod”.
 3. Wprowadź kod i kliknij „Wykorzystaj”.

Czy w PlayStation Plus są darmowe gry?

Klienci, którzy wybrali konsole PlayStation 4 i PlayStation 5, mogą liczyć na darmowe gry raz w miesiącu, jeśli tylko opłacają abonament PS Plus. 

Ponadto dzięki usłudze PlayStation Plus Collection dostępnej w ramach abonamentu, od razu po zakupie konsoli PlayStation 5, gracze mają dostęp do 20 darmowych gier w wersji cyfrowej.

Oto dostępne gry w usłudze PlayStation Plus Collection na PlayStation 5:

Co nowego w PS Plus? Darmowe gry w 2022 roku

Sony oficjalnie zaprezentuje nowe gry w abonamencie PS Plus najprawdopodobniej w środę, 30 marca. Do tego czasu zestawienie na kwiecień 2022 pozostanie tajemnicą. 

Niektóre portale specjalizujące się w tematyce gier prześcigają się w prognozach. Niewykluczone, że w puli darmowych gier w następnym miesiącu znajdą się m.in. Marvel’s Avengers, Nioh 2 czy Saints Row IV.

Od początku 2022 roku w ramach abonamentu PS Plus gracze mieli dostęp do następujących gier:

Co to jest PlayStation Plus Video Pass?

PlayStation Plus Video Pass to nowa usługa, która gwarantuje posiadaczom subskrypcji PS Plus możliwość oglądania filmów i seriali wyprodukowanych przez Sony Pictures Entertainment. 

Obecnie znajdziemy tam już kilkanaście filmów i seriali, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Wybrane filmy i seriale dostępne w usłudze PlayStation Plus Video Pass:

Warto podkreślić, że Video Pass jest dostępny próbnie wyłącznie w Polsce i będzie aktywny do 22 kwietnia 2022 roku.

Zobacz też:

GTA V: Porównanie graficzne wersji na PC, PS5 i XSX/S

Sony przejmie Haven Entertainment Studios

Gran Turismo 7 najgorzej ocenianą grą Sony w historii

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | PlayStation Plus | PS Plus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy