Reklama

Bloodborne jako FPP wygląda fenomenalnie

​Jeśli uwielbiacie stylistykę gier soulslike, ale nie możecie przekonać się do widoku trzecioosobowego, to z pewnością będziecie zachwyceni materiałem wrzuconym do sieci przez Garden of Eyes.

W udostępnionym wideo można zobaczyć Bloodborne’a z nieoficjalnym pierwszoosobowym trybem kamery, opartym się o podobne rozwiązanie zastosowane wcześniej w Dark Souls 3, które  twórcy chcą wydać jako mod do gry. Jak informuje Garden of Eyes: "Specjalne podziękowania dla Zullie the Witch, która wspaniałomyślnie przeprowadziła mnie przez proces tego, jak tworzyła ten mod i szukała różnych ustawień kamery na PC, co bardzo pomogło mi w implementacji odpowiedniego podejścia dla Bloodborne na PS4, co nie było łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę to, jak ograniczone są narzędzie modderskie tej konsoli w porównaniu z PC".

Reklama

Nie da się jednak ukryć, że z pewnością było warto, bo całość wygląda fenomenalnie i posiadacze konsol PlayStation 4 mogą zacierać ręce. I na razie tylko oni, bo jak wiemy nie ma jeszcze pecetowej wersji gry, ani też żadnego emulatora, dzięki któremu można było odpalić wersję z PS4 na komputerach. Co prawda można pograć w Bloodborne na PC za sprawą usługi PS Now, ale wciśnięcie tam jakichkolwiek modów nie wydaje się możliwe.

Na koniec warto jednak zaznaczyć, że sytuacja może zmienić się w przyszłości, bo według ostatnich plotek jeszcze w tym roku powinniśmy się cieszyć Bloodborne Remaster na PlayStation 5, które w 2022 roku zawitać ma także na PC. Sugerują one też, że nad grą pracuje deweloper, który nie miał kontaktu z grami From Software, co niekoniecznie ucieszy fanów serii, ale z drugiej strony nie będzie przecież wymyślał koła na nowo. A że Sony nabyło doświadczoną w temacie remasterów ekipę Nixxes i to właśnie ona ma zająć się wszystkimi nadchodzącymi portami PC, to można się spodziewać, że chodzi właśnie o to studio.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy