Wiedźmin 4: CD Projekt RED nawiązuje współpracę z Epic Games!

​Oto wieść, która w poniedziałkowe popołudnie wstrząsnęła całą branżą grą. Największy producent gier wideo w Polsce - CD Projekt RED nawiązuje współpracę z firmą Epic Games - producentem popularnej gry Fortnite i autorskiego silnika graficznego Unreal Engine. Pokłosiem tej kolaboracji będzie... Wiedźmin 4, którą to produkcję już zapowiedziano!

"W dniu 20 grudnia 2021 r. Zarząd CD PROJEKT S.A. podjął decyzję o rozpoczęciu negocjacji z Epic Games" - czytamy w oficjalnych oświadczeniach. Teraz już wiemy, że między dwoma podmiotami nawiązano współpracę, co potwierdza zakończenie procesu negocjacyjnego, które zwieńczone zostało w dniu 21 marca 2022 roku.

W dalszej części komunikatów możemy wyczytać, że spółka odpowiedzialna za powstanie takich gier jak Wiedźmin 3 czy Cyberpunk 2077 podpisała umowę licencyjną i partnerską z Epic Games International. W umowie zawarto zasady korzystania przez Spółkę z autorskiego silnika Unreal Engine. Obie strony zadeklarowały szeroką współpracę w celu rozwoju i ulepszenia tego silnika, tak by dostosować go do potrzeb tworzenia gier z otwartym światem.

Reklama

Strategiczna umowa zawarta została na okres 15 lat z możliwością jej przedłużenia. Developerzy z CD Projekt RED mogą liczyć na wsparcie techniczne ze strony Epic Games dla wszystkich gier, które powstaną z ramienia polskiego podmiotu.

Wiedźmin 4 oficjalnie zapowiedziany! Będzie wykorzystywał silnik Unreal Engine

Najpierw gruchnęła informacja o tym, że CD Projekt RED nawiązał współpracę z Epic Games, a dosłownie chwilę później, cały gamingowy świat zwrócił swoje oczy w kierunku najnowszych wieści związanych z przygodami Geralta z Rivii. Jak potwierdzili Polscy developerzy, Wiedźmin 4 jest w przygotowaniu!

Dowiedzieliśmy się również, że współpraca "Redów" z Epic Games mocno wpłynie na powstanie nowej gry, bowiem twórcy zamierzają skorzystać z technologii i możliwości, które umożliwia nowy i zaawansowany silnik Unreal Engine 5. Tym samym, CDPR rezygnuje ze swojego autorskiego silnika REDengine - ten prawdopodobnie posłuży jeszcze do rozwoju Cyberpunka 2077.

Póki co, nie znamy jednak żadnych szczegółów dotyczącej kontynuacji Wiedźmina. Nie wiadomo również kiedy można spodziewać się ewentualnej premiery gry, więc wszyscy fani Wiedźminowskiego uniwersum będą musieli uzbroić się jeszcze w sporą dawkę cierpliwości.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy