Reklama

Ghost of Tsushima - sequel w drodze?

​Czyżby Sucker Punch przymierzało się do prac nad drugą częścią Ghost of Tsushima? Studio opublikowało ogłoszenie o pracę, które zdaje się na to wskazywać.

Sucker Punch opublikowało ogłoszenie, w którym czytamy o poszukiwaniach specjalistów na dwa stanowiska - starszego projektanta walki oraz technicznego projektanta pojedynków. W pierwszym przypadku potrzebna jest osoba, która zajmie się "prototypowaniem, dopracowywaniem i balansowaniem przeciwników, jak również umiejętności głównego bohatera". W drugim zaś ktoś, kto będzie potrafił "prototypować, dopracowywać i balansować umiejętności głównego bohatera, akcje wykonywane w walce oraz przedmioty związane z rozwojem".

Co ważne, jedna i druga osoba powinny wykazać się znajomością pierwszej części Ghost of Tsushima - i to zdaje się być najlepszym dowodem na to, że Sucker Punch przymierza się do prac nad kontynuacją przygód Jina Sakaia. A może już nad nimi pracuje?

Reklama

Ghost of Tsushima: Na zapowiedź jeszcze poczekamy...

Nawet jeśli prace nad Ghost of Tsushima 2 już się zaczęły, prawdopodobnie znajdują się dopiero w początkowej fazie. Raczej nie powinniśmy się spodziewać oficjalnej zapowiedzi sequela w tym roku. Jeśli ten powstaje, Sony ogłosi go zapewne najwcześniej w 2023.

Ghost of Tsushima w wersji na PlayStation 4 ukazał się w lipcu 2020 roku. Z kolei w 2021 Sucker Punch przygotowało edycję ulepszoną z myślą o PlayStation 5. Gra doczekała się m.in. ładniejszej grafiki, zwiększonej liczby klatek na sekundę oraz krótszych loadingów. 16 października 2020 twórcy wydali dodatkowy tryb kooperacyjny - Ghost of Tsushima: Legends. Z kolei 20 sierpnia 2021 do sprzedaży trafił dodatek single player - Ghost of Tsushima: Wyspa Iki. Można go kupić osobno lub w ramach wydania Ghost of Tsushima: Director's Cut.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama