Reklama

Steam - dwie polskie produkcje wśród bestsellerów

​To bardzo udane miesiące dla polskich deweloperów gier wideo. Dwie rodzime produkcje wciąż robią dużo szumu na platformie Steam.

Timberborn oraz Gas Station Simulator to dwa polskie tytuły, które przebiły się do czołówki najpopularniejszych (najlepiej sprzedających się) gier na Steamie. Co ciekawe, utrzymują się w niej nadal. Obie znalazły się na liście bestsellerów z ubiegłego tygodnia (20-26 września), opublikowanej przez serwis SteamDB.

Zestawienie wygląda następująco:

Reklama

  1. CS:GO - Operation Riptide
  2. New World
  3. New World
  4. Naraka: Bladepoint
  5. FIFA 22
  6. Deathloop
  7. Timberborn
  8. Valve Index VR Kit
  9. Potion Craft: Alechmist Simulator
  10. Gas Station Simulator

Warto zaznaczyć, że New World pojawiło się na liście dwukrotnie, ponieważ Steam rozdziela poszczególne wydania gry. Z kolei to, że CS:GO - Operation Riptide znalazło się na samym szczycie, to zasługa wprowadzonych ostatnio nowinek oraz modyfikacji.

Timberborn to gra strategiczna gdańskiego studia Mechanistry, która obecnie znajduje się w fazie wczesnego dostępu. Wcielamy się w niej w przywódcę społeczności bobrów i pomagamy przetrwać dzielnym zwierzętom w postapokaliptycznej rzeczywistości.

Z kolei Gas Station Simulator to - jak słusznie się domyślacie - symulator stacji benzynowej, położnej prawdopodobnie gdzieś pośrodku Stanów Zjednoczonych, opracowany przez krakowskie Dragon Entertainment. W grze odnawiamy i zarządzamy biznesem, nie tylko dostarczając paliwo, ale m.in. także naprawiając samochody.

O ile pojawienie się w pierwszej dziesiątce takich gier, jak New World, Deathloop czy FIFA 22, nie może dziwić, o tyle tak długa obecność dwóch niszowych gier rodem znad Wisły może zaskakiwać. Oczywiście przyjemnie. Oby jak najwięcej takich niespodzianek.

Jeśli chcecie zagrać w Timberborn, musicie zapłacić 89,99 złotych (wersja ze ścieżką dźwiękową kosztuje 115,48 zł). Z kolei zakup Gas Station Simulator wiąże się z wydatkiem 71,99 zł (są też zestawy z innymi grami Drago Entertainment), ale grę możecie wcześniej przetestować za darmo - autorzy przygotowali bezpłatne demo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje