10 gier idealnych pod choinkę

​Święta to czas, kiedy wreszcie można na chwilę zwolnić, by móc skupić się na rzeczach najbardziej istotnych - np. na spotkaniach i odpoczynku w gronie najbliższych. Końcówka roku sprzyja także próbom nadrobienia zaległości w grach, które w ciągu ostatnich miesięcy, z różnych powodów, odkładane były na niekończące się "później". Ta specyficzna kategoria aktywności doskonale sprawdzi się zarówno w pojedynkę, jak i podczas biesiad, zapewniając rozrywkę na zupełnie innym poziomie. Tytułów jest tak dużo i są na tyle różnorodne, że każdy powinien znaleźć coś, co idealnie dopasuje do swoich potrzeb.

O jakiej kategorii mowa? A jakże, o grach wideo! Rozrywka przed komputerem i konsolą to nie tylko krwawe strzelaniny, ale też całe dziesiątki gier, przy których świetnie będzie się bawił niemal każdy. Budowanie, tańczenie, łamanie głowy, sport, a może familijna planszówka?

Na poniższej liście zebraliśmy tak różnorodne propozycje, że przydadzą się wam niezależnie od sytuacji - czy będzie to samotny relaks w deszczowy dzień, czy może wieloosobowa zabawa podczas domowej imprezy. Wystarczy, że sięgniecie po jeden z tych tytułów. Każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie... życzymy miłej zabawy!

Reklama

Minecraft

Od lat nic się nie zmieniło. Minecraft to wciąż jedna z najlepszych propozycji growych zarówno dla młodszych, jak i starszych. Ci mniej doświadczeni spędzą dziesiątki, a może setki godzin w trybie kreatywnym, budując... w zasadzie wszystko, co tylko im się zamarzy. Wykorzystają do tego charakterystyczne, kanciaste bloki.

Ci szukający wyzwania zdecydują się na tryb przetrwania, w którym za dnia będą zdobywać surowce i przygotowywać kryjówkę, a gdy zapadnie zmierzch, zmierzą się z groźnymi stworami różnej maści. Przez dziesięć lat od premiery powstałe całe mnóstwo dodatków dostępnych za dodatkową opłatą. DLC pozwalają przenieść się do światów "Star Wars", "Toy Story", "Parku Jurajskiego" i wielu innych.

Minecraft - recenzja

Just Dance 2022

Zimowa pogoda nie zachęca do biegania czy jazdy na rowerze, a sytuacja pandemiczna - do odwiedzania siłowni i klubów fitness. A o codzienną porcję ruchu wypada dbać, by nie wypaść z formy. Nie musicie w tym celu wychodzić z domu. Możecie kupić rowerek stacjonarny, bieżnię albo... Just Dance 2022!

To kolejna odsłona gry tanecznej, w której ruszamy się przed telewizorem w rytmie piosenek znanych z radiowych list przebojów i popularnych playlist na Spotify. Autorzy przygotowali opcję zabawy w pojedynkę i we dwie osoby, a także dodatkowy tryb dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy oraz dla dzieci. Grze do śledzenia naszych ruchów wystarczy smartfon z zainstalowaną specjalną aplikacją.

Just Dance 2022 - recenzja

Monopoly Madness

Monopoly to gra, która od wielu lat święci triumfy na domowych imprezach i podczas leniwych rodzinnych popołudni. A co powiecie na zwariowaną... wariację na jej temat? Monopoly Madness to połączenie oryginalnych zasad, kręcących się wokół budowania nieruchomości i konkurowania z innymi inwestorami, z nowatorską mechaniką, wymagającą nie tylko szczęścia i główkowania, ale także zręcznych palców.

Wraz z innymi graczami (żywymi albo kierowanymi przez sztuczną inteligencję) trafiamy na planszę, po której biegamy w czasie rzeczywistym, kupując i sprzedając nieruchomości, a przy okazji podkładając świnie konkurentom.

Monopoly Madness - recenzja

FIFA 22

Propozycja skierowana raczej w stronę męskiej części graczy (choć niekoniecznie tylko dla nich przeznaczona). Jeśli lubicie piłkę nożną i jeszcze nie próbowaliście gry FIFA, musicie nadrobić zaległości. Najlepiej z najnowszą odsłoną, która na konsolach nowej generacji oferuje daje samo frajdy, co poprzedniczka, ale wygląda od niej zdecydowanie lepiej i oferuje kilka istotnych nowinek.

Czeka na was kariera do rozegrania w pojedynkę, bogaty moduł sieciowy (z popularnym FIFA Ultimate Team, w którym nie tylko gramy, ale także zbieramy karty z piłkarzami) oraz ogrom emocji podczas meczów ze znajomymi albo rodziną przed jednym telewizorem.

FIFA 22 - recenzja

Mario Party Superstars

Nic tak nie wciąga, jak dobra planszówka w towarzystwie znajomych lub w rodzinnym gronie. A tak się składa, że Mario Party Superstars to jedna z najlepszych planszówek, z jakimi zetkniecie się na konsoli Nintendo Switch. W grze - klasycznie - rzucamy kością, przemieszczamy się po planszy, zdobywamy gwiazdki (kto zbierze ich najwięcej, wygrywa), ale co turę bierzemy także udział w jednej z licznych konkurencji, wymagających zręczności i sprytu (do zdobycia monety, które później zamieniamy - zgadliście - na gwiazdki). Absolutnie rewelacyjna zabawa na pięciu zróżnicowanych planszach i w ponad setce zabawnych minigier.

Mario Party Superstars - recenzja

Minecraft Dungeons

Skoro Minecraft, to także jego bardzo udany spin-off - Minecraft Dungeons. Tym razem nie budujemy za dnia i nie staramy się przetrwać nocy, tylko przemierzamy plansze wypchane po brzegi stworami. To hack'n'slash w stylu Diablo, tylko stworzony z myślą także o młodszych graczach.

Z czasem odblokowujemy nowe lokacje, zdobywamy coraz lepsze wyposażenie, awansujemy postać na coraz wyższe poziomy doświadczenia... To wciąga. A jeszcze bardziej, gdy połączymy siły z drugą osobą przy jednej konsoli lub przy jednym komputerze!

Minecraft Dunegons - recenzja

Splatoon 2

Jeszcze jedna familijna propozycja dla posiadaczy konsol Nintendo Switch. Kontynuacja ciepło przyjętej trzecioosobowej strzelanki, skoncentrowanej na zabawie wieloosobowej. Co ważne, grać można nie tylko przez sieć, ale także lokalnie, w trybie telewizyjnym lub mobilnym.

Śmiało możecie kupić Splatoon 2 swoim dzieciom (według klasyfikacji PEGI w grę mogą grać nawet siedmiolatkowie). Nie ma w niej przemocy. Gracze wcielają się w pocieszne postacie, które walczą ze sobą, wykorzystując broń na farbę. Strzelamy nie tylko do przeciwników, ale także... w planszę. Jednym z celów jest zamalowanie jej w jak największym stopniu.

Splatoon 2 - recenzja

Psi Patrol

Psi Patrol: Rusza do akcji! oraz Psi Patrol: Kosmopieski ratują Zatokę Przygód - nieważne, po którą z tych gier sięgniecie, wasze pociechy będą zachwycone. Oczywiście jeśli tylko należą do szerokiego grona wielbicieli serialu o dzielnych psiakach. W obu growych adaptacjach spotykamy większość postaci znanych z pierwowzoru i bierzemy udział w misjach wymagających specyficznych umiejętności poszczególnych członków ekipy.

Jedna i druga została w pełni przetłumaczona na język polski i zdubbingowana. Głosy bohaterom podłożyli ci sami aktorzy, których możemy usłyszeć, oglądając serial animowany.

Psi Patrol: Kosmopieski ratują Zatokę Przygód - recenzja

Animal Crossing

Jeden z największych przebojów na konsoli Nintendo Switch. Gra, przy której można spędzić wieeele godzin. Na samym jej początku trafiamy na bezludną wyspę i wraz z grupą milusich zwierzątek budujemy na niej osadę. Na starcie mieszkamy pod namiotem, a wokół nas panuje pustka, ale z czasem budujemy miasteczko z prawdziwego zdarzenia.

W międzyczasie przeżywamy przygody, pomagamy innym mieszkańcom czy szukamy skarbów. Codziennie czeka na nas coś do zrobienia albo jakaś niespodzianka. Świetna zabawa, choć - warto mieć to na uwadze, szczególnie kupując grę z myślą o dzieciach -  wymagająca znajomości języka angielskiego.

Animal Crossing: New Horizons - recenzja

Wszystkie gry z serii LEGO

Jest ich tyle, że nie potrafimy zdecydować się na jedną konkretną. To, po którą sięgniecie wy, zależy już od tego, co lubicie albo co lubią wasze dzieci. Wśród gier z serii LEGO znajdziecie specyficzne, humorystyczne adaptacje takich dzieł popkultury, jak "Gwiezdne wojny", "Batman", "Harry Potter", "Władca pierścieni", "Park Jurajski" czy komiksy od Marvela i DC Comics. Są też LEGO City: UndercoverLEGO Worlds, które powinny przypaść do gustu wszystkim miłośnikom duńskich klocków.

LEGO Worlds  - recenzja

LEGO Jurassic World - recenzja

LEGO The Hobbit - recenzja

LEGO Przygoda 2 - recenzja

LEGO City: Tajny Agent - recenzja

LEGO Ninjago Video Game - recenzja

LEGO Star Wars: The Force Awakens - recenzja

LEGO Marvel Super Heores 2 - recenzja

LEGO Iniemamocni - recenzja

LEGO Marvel's Avengers - recenzja

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama