Reklama

Star Wars: Battlefield?

DICE po raz kolejny zapewnia, że Battlefront znacząco różni się od ich flagowego tytułu.

Szwedzkie studio doskonale wiedziało, że gracze zaczną porównywać Star Wars: Battlefront z serią Battlefield. Mimo to, przedstawiciele firmy cały czas usilnie próbują informować potencjalnych kupców, że są to kompletnie różne tytuły.

Patrick Bach podczas wywiadu dla Official Xbox Magazine ujął to następującymi słowami: "Mogliśmy zrobić Battlefielda ze skórką 'Star Wars' i byłoby to bezpieczne rozwiązanie. Takie zdrowie i trzeźwe podejście, jeśli robilibyśmy to wyłącznie dla pieniędzy. Oto wyciągacz kasy, bierzcie go! Na dłuższą metę, niosłoby to konsekwencje. [...] Nie byłoby to dobre dla reputacji. Ostatecznie taka gra stałaby się nie zyskiem, a przeszkodą".

Reklama

Następnie porównuje grę do początku filmowej sagi, zaznaczając, że dzieło DICE otrzyma swój własny, unikalny klimat.

"Chcąc powiewu świeżości, musisz iść nową ścieżką. Dokładnie to robimy. Pierwszy film "Star Wars" był w takiej samej pozycji. Teraz uważamy, że to był świetny pomysł, ale wtedy nikt nie spodziewał się, że space opera odniesie taki sukces" - dodaje Bach.

Premiera pełnej wersji Star Wars: Battlefront zaplanowana została na 17 listopada bieżącego roku. Gra dostępna będzie na platformach PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Autor: Łukasz Morawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy