Reklama

Okulary VR od Sony dopiero za rok?

Niedawno pojawiły się niepotwierdzone informacje, jakoby Sony szykowało własnego Oculus Rifta, a więc okulary rzeczywistości wirtualnej, które działałyby z grami na PlayStation 4.

Teraz do sieci trafiła kolejna porcja plotek o tym urządzeniu, łącznie z przybliżoną datą premiery. Serwis GameIndustry powołując się na anonimowych informatorów donosi, że gdy graczom na całym świecie w trakcie E3 i gamescomu w świetle reflektorów prezentowane były konsole nowej generacji, Sony po cichu, za zamkniętymi drzwiami pokazało wybranym osobom swoje nowe dziecko - gogle rzeczywistości wirtualnej.

Firma wydaje się mocno wierzyć w urządzenie - ponoć kładzie na nie większy nacisk niż na Move’a. Same okulary - podobnie jak ruchowy kontroler PS3 i PS4 - mają być rzekomo sprzedawane osobno. Sprzęt ma korzystać z dobrodziejstw kamerki PlayStation Camera, która ma śledzić ruch głowy użytkownika.

Reklama

Informatorzy GameIndustry, którzy mieli już ponoć okazję przetestować gogle, twierdzą, że dzięki temu urządzenie jest dokładniejsze niż konkurencyjny Oculus Rift. W chwili obecnej istnieje ponoć działający prototyp okularów, który otrzymało już kilku wybranych developerów.

W pierwszych doniesieniach o goglach pojawiła się informacja, ze mają one zostać pokazane po raz pierwszy w trakcie wrześniowych targów Tokyo Game Show. Nic z tego, a powód jest prozaiczny - redakcja serwisu GameIndustry twierdzi, że Sony nie chce po prostu rozpraszać potencjalnych nabywców przed zbliżającą się premierą PS4. Poza tym nie ma jeszcze odpowiedniej liczby gier, które mogłyby korzystać z okularów. Warto też zaznaczyć, że urządzenie będzie zupełnie innym sprzętem niż dostępne już HMZ-T2 (widoczne na obrazku nad newsem).

Okulary mogą być niezłym atutem w walce o serca i portfele graczy w nadchodzącej generacji, zwłaszcza, że ponoć Microsoft nie pracuje nad podobną technologią. Informatorzy portalu donoszą jednak, że gogle nie pojawią się zbyt szybko - przewidywana data premiery to dopiero jesień 2014 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Sony | Oculus Rift

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje