Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Okulary VR od Sony dopiero za rok?

Niedawno pojawiły się niepotwierdzone informacje, jakoby Sony szykowało własnego Oculus Rifta, a więc okulary rzeczywistości wirtualnej, które działałyby z grami na PlayStation 4.

Teraz do sieci trafiła kolejna porcja plotek o tym urządzeniu, łącznie z przybliżoną datą premiery. Serwis GameIndustry powołując się na anonimowych informatorów donosi, że gdy graczom na całym świecie w trakcie E3 i gamescomu w świetle reflektorów prezentowane były konsole nowej generacji, Sony po cichu, za zamkniętymi drzwiami pokazało wybranym osobom swoje nowe dziecko - gogle rzeczywistości wirtualnej.

Reklama

Firma wydaje się mocno wierzyć w urządzenie - ponoć kładzie na nie większy nacisk niż na Move’a. Same okulary - podobnie jak ruchowy kontroler PS3 i PS4 - mają być rzekomo sprzedawane osobno. Sprzęt ma korzystać z dobrodziejstw kamerki PlayStation Camera, która ma śledzić ruch głowy użytkownika.

Informatorzy GameIndustry, którzy mieli już ponoć okazję przetestować gogle, twierdzą, że dzięki temu urządzenie jest dokładniejsze niż konkurencyjny Oculus Rift. W chwili obecnej istnieje ponoć działający prototyp okularów, który otrzymało już kilku wybranych developerów.

W pierwszych doniesieniach o goglach pojawiła się informacja, ze mają one zostać pokazane po raz pierwszy w trakcie wrześniowych targów Tokyo Game Show. Nic z tego, a powód jest prozaiczny - redakcja serwisu GameIndustry twierdzi, że Sony nie chce po prostu rozpraszać potencjalnych nabywców przed zbliżającą się premierą PS4. Poza tym nie ma jeszcze odpowiedniej liczby gier, które mogłyby korzystać z okularów. Warto też zaznaczyć, że urządzenie będzie zupełnie innym sprzętem niż dostępne już HMZ-T2 (widoczne na obrazku nad newsem).

Okulary mogą być niezłym atutem w walce o serca i portfele graczy w nadchodzącej generacji, zwłaszcza, że ponoć Microsoft nie pracuje nad podobną technologią. Informatorzy portalu donoszą jednak, że gogle nie pojawią się zbyt szybko - przewidywana data premiery to dopiero jesień 2014 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Sony | Oculus Rift

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje