Reklama

Nowy Tomb Raider w produkcji

To było do przewidzenia - słynna pani archeolog, Lara Croft, wraz z całkowicie nową przygodą zmierza na konsole następnej generacji.

Źródłem tych rewelacji okazał się sam Phil Rogers, prezes europejskiego i północnoamerykańskiego oddziału Square Enix. W otwartym liście, Rogers wyjawił, że kolejna część legendarnej już przygodowej serii aktualnie znajduje się w fazie przygotowań do wydania na platformy następnej generacji.

Pismo Rogersa w dużej mierze skupiało się na temat aktualnego stanu finansów i planu działań restrukturyzacyjnych firmy - jak widać, prezes dużego koncernu nie mógł się powstrzymać przed podzieleniem się ze światem także nowinkami nt. gier - tak naprawdę, to trudno mu się dziwić.

Reklama

"Jestem bardzo podekscytowany tym, że mogę ujawnić, iż pracujemy nad sequelem ostatniego Tomb Raidera w wersji na next-geny" - napisał prezes Square Enix.

Phil Rogers nie omieszkał przy okazji odnieść się do ostatnich wiadomości związanych z nadchodzącym komiksem, którego wydarzenia mają być swego rodzaju bezpośrednim łącznikiem pomiędzy ostatnią odsłoną Tomb Raidera, a zapowiadaną kontynuacją.

"Fabuła komiksu weźmie na warsztat okres zaledwie kilku tygodniu po zakończeniu wydarzeń z ostatniej gry. Kontynuując historię przedstawioną w ostatniej części mamy zamiar płynnie przejść do tego co stanie się w sequelu. To, że możemy stać się częścią tak kultowej serii jak Tomb Raider sprawia, że jestem bardzo podekscytowany" - powiedział Gail Simone, twórca komiksu.

"Square Enix aktualnie pracuje na wieloma projektami, w tym choćby Final Fantasy XV czy Kingdom Hearts III, które to zostały zaprezentowane na ostatnich targach E3 w Los Angeles. Ponadto do końca 2014 roku mamy w planach dostarczyć kolejną odsłonę serii Thief" - czytamy dalej w notce Rogersa.

Niestety w materiale nie znalazły się żadne szczegółowe wzmianki na temat ewentualnej przybliżonej daty premiery nowej gry z pod szyldu Tomb Raider. Zabrakło także doprecyzowania platform, na jakich pojawi się kontynuacja przygód słynnej pani archeolog. Biorąc jednak pod uwagę słowa Rogersa nt. next-genów za pewnik można wziąć sprzęty Microsoftu i Sony - PlayStation 4 i Xboksa One. Tradycyjnie nie powinno także zabraknąć edycji na PC.

Ostania gra z serii Tomb Raider, która ukazała się w marcu i była swoistym restartem marki, sprzedała się do tej pory w nakładzie 3,4 milionów egzemplarzy. Pomimo tego, że wynik ten okazał się jednak poniżej oczekiwań Square Enix, dobrze wiedzieć, iż firma mimo wszystko chce inwestować w dalszy rozwój tej pozycji.

Chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata elektronicznej rozrywki? Najważniejsze informacje dnia znajdziesz na naszym nowym profilu w serwisie Facebook. Wystarczy kliknąć - POLUB NAS.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje