Reklama

Killzone 3: Wersja na PS Vitę w drodze?

Nie ma to jak spędzić mroźną zimową niedzielę przy komputerze z kubkiem pysznej kawy. Weekend z reguły jest tą częścią tygodnia, w której czas płynie wolniej, a w sieci nie dzieje się zbyt wiele. Czy aby na pewno?

Na pewno nie można w ten sposób opisać minionego niedzielnego popołudnia, kiedy to jeden z naszych rodzimych magazynów o grach wideo (PSX Extreme) zaprezentował okładkę nowego wydania. Pewnie zastanawiacie się, co w tym dziwnego, prawda? Otóż pierwszą stronę lutowej edycji zdobić będzie śliczna grafika z nowej odsłony serii Killzone, której podtytuł brzmieć będzie "Najemnik".

Według autorów materiału "Killzone: Najemnik" tworzony jest z myślą o przenośnym sprzęcie Sony (PS Vita) i wykorzystywać będzie praktycznie ten sam silnik graficzny, jaki używany był do produkcji trzeciej części serii na stacjonarną konsolę PlayStation 3. Zespół programistów z Guerilla Games wzbogacił "serce" gry w kilka dodatkowych funkcjonalności, dzięki którym najnowsza odsłona marki będzie mogła w większym stopniu wykorzystywać zalety PlayStation Vity (prawdopodobnie dotyczyć będą one m.in. dotykowego ekranu).

Reklama

Od strony wizualnej tytuł podobno prezentuje się przepięknie. Modele postaci oraz ich animacje określono mianem "niesamowitych". Redaktorzy magazynu twierdzą, że w ogólnych rozrachunku mobilne wcielenie flagowej strzelanki Sony wygląda nawet lepiej od Uncharted: Złota Otchłań, które to do tej pory uznawane było za najładniejszą i najbardziej dopracowaną produkcję na PS Vitę.

Jeśli chodzi o wydajność, jak donosi magazyn, Killzone: Najemnik utrzymuje stałą ilość klatek na sekundę, nawet w bardziej wymagających momentach rozgrywki, kiedy na ekranie pojawia się więcej fajerwerków. Dziennikarze w swoich rozważaniach posuwają się nawet do stwierdzenia, że kolejna część kultowej marki jest do tego stopnia podobna do trzeciej odsłony, że śmiało można określić ją mianem "mobilną wersją Killzone'a 3".

Więcej informacji na ten temat poznamy, jak tylko nowy numer magazyn trafi w nasze ręce. Dodatkowe informacje mają także pojawić się w tym tygodniu na oficjalnym blogu PlayStation.

Tymczasem, dzięki uprzejmości jednego z użytkowników forum NeoGAF (któremu udało się zrobić screena strony, zanim ta została usunięta przez administratorów), poniżej w podpunktach prezentujemy najważniejsze informacje nt. Killzone: Najemnik, które mają pojawić się w jednym z artykułów magazynu PSX Extreme:

  1. efekty wizualne na poziomie PS3,
  2. nowe funkcjonalności wykorzystujące możliwości PS Vity,
  3. piękna szata graficzna, oszałamiająca jakość tekstur, spore pole widzenia,
  4. niesamowite modele i animacje postaci,
  5. stabilny poziom ilości klatek na sekundę.

Jeżeli te informacje się potwierdzą i gra w rzeczywistości będzie wyglądała tak, jak opisują to redaktorzy polskiego magazynu, to chyba nie ulega wątpliwości, że słupki sprzedażowe PlayStation Vity poszybują wysoko w górę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy