Ghost of Tsushima ciepło przyjęta przez graczy PC. Druga największa premiera PlayStation!

Społeczność nie przestaje pokazywać Sony, że zrobili bardzo dobry ruch, kończąc z ekskluzywnością swoich produkcji. Ghost of Tsushima cieszy się dużym zainteresowaniem na Steamie.

Jeszcze nie tak dawno temu ekskluzywne produkcje Sony były głównym sposobem na sprzedaż konsol PlayStation. Japończycy trzymali się z dala od rynku PC. Wielu graczy przyciągał w rezultacie fakt, że gry pokroju God of War, Horizon czy The Last of Us można było ograć tylko na PlayStation. Kiedy przychodził więc czas na wybór konsoli, stawiano na platformę, która poszerzała gamingowe horyzonty. 

Reklama

Od pewnego czasu Sony zaczęło stawiać jednak na czasową ekskluzywność, a wcześniej dostępne wyłącznie na PS4 czy PS5 gry stopniowo trafiały na PC. Jasno stwierdzono nawet, że odbiór większości produkcji jest bardzo dobry i Japończycy prędko nie wycofają się z tej decyzji. Oswoiliśmy się z faktem, że gry mogą najpierw debiutować na PlayStation, ale z czasem pojawią się również na PC.

Ghost of Tsushima, najnowsza premiera Sony na komputerach osobistych, to ostatni przykład słuszności decyzji Sony. Według statystyk ze SteamDB, gra zebrała bardzo imponujący rekord graczy online w wysokości ponad 77 tysięcy graczy i pokonała większość ekskluzywnych produkcji Sony. Udało się przebić nawet takie hity jak God of War, Marvel’s Spider-Man czy Horizon Zero Dawn

Ranking 10 najpopularniejszych produkcji Sony na PC pod względem rekordu liczby graczy wygląda w rezultacie następująco:

  1. Helldivers 2 (458 709)
  2. Ghost of Tsushima Director’s Cut (77 154)
  3. God of War (73 529)
  4. Marvel’s Spider-Man Remastered (66 436)
  5. Horizon Zero Dawn Complete Edition (56 557)
  6. Horizon Forbidden West Complete Edition (56 557)
  7. The Last of Us Part I (36 496)
  8. Days Gone (27 450)
  9. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (13 539)
  10. Uncharted: Legacy of Thieves Collection (10 851)

Dla Sony jest to bez wątpienia bardzo dobry znak i zwiastun, że zainteresowanie ich produkcjami jest wciąż bardzo duże. Społeczność PlayStation jest oczywiście liczniejsza i chętniej sięga po nowe, ekskluzywne produkcje, ale kiedy trafiają one na Steama, wciąż znajdują się tysiące osób, które nie miały jeszcze styczności z danym tytułem i chętnie sprawdzą go na swojej platformie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ghost of Tsushima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama