Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Fallout 4 oraz odświeżony Skyrim jednak z obsługą modów na PS4

​Najwyraźniej Bethesda osiągnęła porozumienie z Sony. Firma poinformowała, że Fallout 4 oraz odświeżona wersja Skyrima w wydaniu na PlayStation 4 będą jednak obsługiwały mody.

Na PS4 obie gry miały otrzymać wsparcie dla stworzonych przez fanów modyfikacji, ale na implementację odpowiedniej funkcji - ku rozczarowaniu twórców i dużej rzeszy fanów - nie wyraziło zgody samo Sony. Wygląda jednak na to, że japoński koncern zmienił zdanie.

Reklama

We wpisie opublikowanym na oficjalnym blogu Bethesdy, przedstawiciele firmy ujawnili, że zarówno odświeżona wersja piątej odsłony The Elder Scrolls, jak i Fallout 4 w edycji na PlayStation 4 pozwolą jednak na instalowanie modów. Opcja pojawi się jednak najpierw w zremasterowanym Skyrimie.

Jest tylko jeden haczyk. Okazuje się bowiem, że gracze tworzący modyfikacje na PS4 nie będą mogli korzystać z zewnętrznych elementów oraz obiektów, a jedynie tych, które znajdą się w samej produkcji.

Tak jak w przypadku konsoli Xbox One, przygotowane projekty będziemy mogli przeglądać za pośrednictwem specjalnej wyszukiwarki na oficjalnej stronie Bethesdy. Mody dostępne będą także z poziomu obu gier.

To jednak nie wszystko - ujawniono, że na PS4 Pro odświeżony Skyrim otrzyma dodatkowe funkcje. Na mocniejszym modelu PlayStation 4 produkcja dostanie między innymi rozszerzone opcje graficzne i ulepszone oświetlenie.

Dowiedz się więcej na temat: Fallout 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje