Destiny: Bungie ma sposób na "toksycznych" graczy

Wszelkiej maści trolle uprzykrzający rozgrywkę innym to zmora sieciowych gier.

Na pewno pojawią się oni także w tworzonym przez Bungie Destiny. Studio ma jednak pewien pomysł, jak poradzić sobie z "toksycznymi" użytkownikami. W wywiadzie udzielonym magazynowi Edge Chris Butcher, dyrektor techniczny Bungie, ujawnił, że developerzy chcą się upewnić, by gracze, którzy nie będą chcieli współpracować, przynajmniej nie przeszkadzali i nie psuli zabawy innym.

Dodał też, że negatywne zachowania w grach sieciowych to wynik pewnych błędnych decyzji projektowych - celowych lub nie - zachęcających użytkowników do przeszkadzania w rozgrywce. W Destiny twórcy chcą walczyć z trollami, choć nie wiadomo na razie jak - Butcher wspomina jednak o nagradzaniu graczy za pozytywne zachowania i karaniu za te negatywne.

Mówi też o systemie gestów przypisanych do d-pada, za pomocą którego będzie można wyrażać swoje emocje. Jak to wszystko będzie funkcjonować, przekonamy się zapewne po premierze.

Chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata elektronicznej rozrywki? Najważniejsze informacje dnia znajdziesz na naszym nowym profilu w serwisie Facebook. Wystarczy kliknąć - POLUB NAS.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Destiny | Bungie | Strzelanki