Reklama

Wiedźmin wraca na nasze stoły. Jest gameplay ze Starego Świata

​Fani uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego mają powody do radości, bo w przyszłym roku dostaną nową grę planszową z wiedźminami w rolach głównych.

Oczywiście, większość graczy chciałaby pewnie usłyszeć o kolejnej grze z serii Wiedźmin od CD Projekt RED, ale jak się nie ma co się lubi... A mówiąc już całkiem poważnie, deweloper jest oficjalnie zaangażowany w produkcję gry planszowej Wiedźmin: Stary Świat, za którą odpowiada znany w środowisku planszówkowym Łukasz “Wookie" Woźniak, więc można mieć nadzieję, że dostaniemy choć namiastkę tego, za co pokochaliśmy konsolowo-komputerowe wydanie Wiedźmina.

Gra była dość długo trzymana w tajemnicy i choć środowisko planszówkowe wiedziało, że Łukasz Woźniak pracuje nad nową grą zatytułowaną Stary Świat, to chyba nikt nie przypuszczał, że należeć będzie ona do uniwersum Wiedźmina.

Reklama

Jak sama nazwa wskazuje, gra zabierze nas jednak daleko w przeszłość kontynentu, który później przemierzali Geralt i spółka, w czasy pierwszych szkół wiedźmińskich. To właśnie w wiedźminów 5 z nich wcielą się gracze, którzy wyruszą w pełną przygód i potworów podróż na szlaki starego świata.

"Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie. Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini - profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom" - czytamy w opisie gry na zagramw.to.

Żeby jednak lepiej poczuć klimat i poznać samą grę, twórca podzielił się filmikiem, na którym możemy zobaczyć rozgrywkę w wykonaniu jego i jego żony. Jak sam zaznacza, na filmie oglądamy prototyp, więc komponenty gry mogą jeszcze ulec zmianie, ale możemy przynajmniej przekonać się, jak będzie się grało w Stary Świat i zdecydować, czy to w ogóle nasza bajka. Jeśli tak, to już w maju będziemy mogli wesprzeć jej projekt w kampaniach finansowania społecznościowego w serwisach zagramw.to oraz Kickstarter.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy