Widowisko walka na nowym gameplayu z Forspoken

​Ponad 6 minut nowej rozgrywki w Forspoken, a na niej: podstawowe umiejętności bojowe, interfejs użytkownika i walka z potężnym mini bossem.

Forspoken to długo oczekiwany action RPG, o którym w dalszym ciągu niewiele wiadomo. Oficjalnie zaprezentowany był na Square Enix Presents na początku 2021 roku. W Forspoken wcielimy się we Holland, młodą dziewczynę, która została wyrwana ze swojego świata - współczesnego Nowego Jorku - i przeniesiona do pełnego magii i dziwnych stworzeń królestwa Atii. Za grę odpowiedzialne jest Luminous Productions założone przez byłych twórców Final Fantasy XV.

Reklama

Square Enix powoli zaczyna zdradzać szczegóły dotyczące nowego tytułu. Na najnowszym filmie widzimy wiele spektakularnych walk i mocy żywiołów, którymi posługiwać będzie się główna bohaterka. Mierzyć przyjdzie nam się z podobnymi do znanych nam zwierząt stworzeń oraz z potworami, które zaatakowały spokojne niegdyś królestwo.

Forspoken w 4K

Najnowszy zwiastun rozgrywki Forspoken, zaprezentowany w rozdzielczości 4K, trwa prawie 7 minut i rozpoczyna się walką Frey z istotami przypominającymi łosie. Walka w Forspoken jest bardzo dynamiczna. Sporo tu biegania, skoków i uników. Kojarzy się to nieco z serią Infamous. Pokazano również system interfejsu użytkownika, dzięki czemu możemy przyjrzeć się niektórym zaklęciom, z których Frey może korzystać podczas walk.

Wygląda na to, że gracze cały czas będą musieli dostosowywać umiejętności i strategię do pojawiających się przeciwników. Wielu z nich jest odpornych na konkretne umiejętności (o czym informuje nas stosowny komunikat), a ci najbardziej metaliczni będą najtrudniejsi do pokonania.

Nagrodą za ich pokonanie będzie więcej łupów i punktów doświadczenia. Gameplay pokazuje także walkę z uzbrojonym w wielki topór mini bossem. On - podobnie, jak główna bohaterka - także ma dostęp do umiejętności związanych z magią żywiołów.

Data premiery Forspoken ustalona jest na 11 października. To 5-miesięczna obsuwa w stosunku do pierwotnej daty. Gra miała bowiem ukazać się już wiosną 2022 roku. Ryzyko związane z przyjęciem nowego IP jest jednak zbyt duże, by wypuścić niedopracowany tytuł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Forspoken
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy