Project Athia to teraz Forspoken, premiera w 2022 roku

​Interesująco zapowiadający się Project Athia, ujawniony w czerwcu ubiegłego roku, otrzymał ostateczny tytuł - Forspoken. Gra zmierza na PlayStation 5 oraz na PC, ale dopiero w 2022 roku. W główną bohaterkę wcieli się aktorka Ella Balinska, znana z filmu "Aniołki Charliego" z 2019 roku.

W ubiegłym roku Sony mówiło, że gra zostanie wydana na wyłączność "konsolową" dla PS5 na okres co najmniej 24 miesięcy. To nie blokuje w żaden sposób odsłony na komputery osobiste, lecz zwolennicy Xboksów będą musieli poczekać - jak widać - przez co najmniej dwa lata, bez pewności.

Reżyser Takeshi Aramaki ze studia Luminous Productions ujawnił nieco więcej szczegółów na temat gry na oficjalnym blogu PlayStation. "Forspoken to gra action RPG, w której wcielimy się w rolę Frey Holland" - napisał. Kobieta trafia do "fantastycznego i niebezpiecznego świata o nazwie Athia".

Reklama

Na całe szczęście odkrywa w sobie jednocześnie magiczne umiejętności, które wykorzystamy  do radzenia sobie z tymi niebezpieczeństwami, reprezentowanymi tutaj głównie przez przeróżne potwory - jak wynika z krótkich ujęć rozgrywki zamieszczonych w poniższym, nowym trailerze.

"Jako Frey, wybierzecie się na ekscytującą przygodę w innym świecie, stając przed zdradzieckimi wyzwaniami, by odkryć tajemnicę niezbadanego świata Athii i obudzić w sobie coś więcej" - napisano dalej. Aramaki dodaje, że kluczowe będzie płynne przemieszczanie się, prędkość i zręczność.

Poniższy trailer potwierdza te słowa, pokazując bohaterkę przelatującą nad górami niczym postać stanowiąc połączenie Spider-Mana z Warframe. Wygląda bardzo ciekawie. Luminous Productions to nowy oddział Square Enix, sformowany po zakończeniu Final Fantasy 15, dopiero w 2019 roku.

Firma liczy około 150 pracowników, w tym około 20 międzynarodowych, co w Japonii dość rzadkie. Zajmują się nie tylko grami, ale i rozwojem silnika graficznego. Forspoken będzie zapewne pokazem możliwości w tym zakresie, z ray tracingiem i innymi zaawansowanymi efektami graficznymi.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Forspoken

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy