Warhammer 40,000: Darktide trafi na Xbox Series X/S. Znamy datę premiery

Po niecałym roku milczenia Fatshark wreszcie zabrało głos w sprawie Warhammera 40,000: Darktide na Xbox Series X/S. Nowa odsłona serii trafi na konsolę Microsoftu już w październiku.

Warhammer 40,000: Darktide ujrzał światło dzienne 30 listopada 2022 roku. Gra na razie dostępna jest wyłącznie na Steamie, gdzie na ten moment nie może pochwalić się niestety zbyt dobrymi opiniami. Darktide zaliczył dosyć burzliwą premierę, w porównaniu do Vermintide 2 wypada dosyć blado i większość społeczności gry odeszła w kierunku innych produkcji.

Fatshark nie można jednak zarzucić, że nie próbują zaadresować problemów swojej nowej gry. Aktualizacje regularnie trafiają na serwer Darktide’a i powoli usprawniają różne systemy. Od czasu premiery pod koniec zeszłego roku zmieniło się bardzo wiele i gra jest teraz w zupełnie innym, lepszym stanie.

Reklama

Dodatkowym światełkiem w tunelu dla aktywnych graczy jest fakt, że właśnie zapowiedziano premierę Warhammera 40,000: Darktide na Xbox Series X/S. Konsolowa wersja zadebiutuje już 4 października i zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, tego samego dnia gra trafi również do Xbox Game Passa.

Debiut w subskrypcji Microsoftu może być szansą na drugie życie dla Darktide’a. Game Pass ma miliony aktywnych użytkowników, którzy co miesiąc przeglądają wprowadzone do usługi nowości i korzystają z oferowanych im produkcji. Niedługo Darktide stanie się jedną z nich, otwierając się tym samym na znacznie większą liczbę graczy.

Co najważniejsze, gra będzie dostępna dla posiadaczy subskrypcji bez dodatkowych kosztów. Aktualnie na Steamie kosztuje ona niecałe 170 złotych, co nie jest małą barierą wejścia. Widząc recenzje na platformie Valve i cenę gry, wielu graczy szybko rezygnuje prawdopodobnie z zakupu. Na początku października starania Fatshark będzie można sprawdzić jednak znacznie mniejszym kosztem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy