Tak mogłaby wyglądać nowa część przygód Geralta w grze Wiedźmin 4

​Nowo udostępniony zwiastun stworzony przez popularny gamingowy kanał na YouTube pokazuje jakie możliwości daje zbudowanie kolejnej części Wiedźmina na silniku Unreal Engine 5. Może to dobra podpowiedź dla studia CD Projekt Red?

Nowa jakość

CD Projekt Red użył własnego silnika REDengine do stworzenia kultowego Wiedźmina 3, jak również do ostatnio wypuszczonej przez nich gry - Cyberpunk 2077. Niestety produkcja ta mimo ogromnych oczekiwań i szumnych zapowiedzi szybko okazała się druzgocącą porażką, na czym najbardziej ucierpieli konsolowi gracze.

Wracając do Wiedźmina, trzecia część przygód Geralta i Płotki zdecydowanie zyskała szeroką aprobatę krytyków i jest powszechnie uznana za jedną z najlepszych gier wideo, jakie kiedykolwiek powstały.

Reklama

W przypadku Wiedźmina 4 (nazwa robocza) CD Projekt Red,  jak już powszechnie wiadomo ma zamiar porzucić swój własny REDengine na rzecz Unreal Engine 5, chociaż oficjalnie fani niestety, nie mieli okazji doświadczyć, jak najnowsza część będzie prezentowała się w akcji.

Zmiana na lepsze?

Podczas gdy fani czekają na więcej oficjalnych filmów i wiadomości na temat Wiedźmina 4, kanał TeaserPlay stworzył fanowski film, obrazujący jak może wyglądać najnowsza część na silniku Unreal Engine 5.

Dla osób niezaznajomionych z kanałem TeaserPlay tworzy  wszelkiego rodzaju filmy koncepcyjne powiązane z silnikiem Unreal Engine 5, które przedstawiają hipotetyczne sequele, remastery i remake’i gier. Głośnym echem odbijają się tworzone przez nich dzieła topowego Grand Theft Auto 4 przy użyciu nowego, potężnego silnika Epic.

Jednak wideo obrazujące nowego Wiedźmina jest jednym z nielicznych koncepcyjnych filmów z tego kanału, które w pewnym momencie faktycznie mają szansę stać się rzeczywistością. Składa się na to fakt, że Wiedźmin 4 jest faktycznie budowany na Unreal Engine 5. Oczywiście oficjalny produkt prawdopodobnie będzie wyglądał zdecydowanie inaczej niż to, co zostało zaprezentowane w filmie TeaserPlay. Jednak w dalszym ciągu daje nam to jakiś pogląd na to czego możemy się spodziewać.

Wideo dotyczące Wiedźmina 4 jest jednym z najnowszych filmów ich autorstwa. Możemy na nim zobaczyć postać wyglądającą jak dobrze nam wszystkim znany i lubiany Geralt, z tą różnicą, że jest on dużo starszy, wręcz w podeszłym wieku. W dodatku łudząco przypomina Vesemira, tworząc dość dziwną dla oka mieszankę.

Akcja rozgrywa się pomiędzy różnymi lokacjami. Postać spaceruje po miejscach, które możemy już dobrze kojarzyć z poprzedniej części gry, jednak są one bardziej rozbudowane, przypominając kształtem i wielkością różne średniowieczne miasta. Oczywiście animacje jak również sam model “Geralta" pozostawiają nieco do życzenia, jednak skupiając się na pozytywach całość, a przede wszystkim otoczenie robi naprawdę dobre wrażenie.

Premiera już niedługo?

Kiedy natomiast gracze będą mogli zobaczyć i zakosztować więcej kolejnych wiedźmińskich przygód? To dopiero się okaże. Kontynuacja serii została oficjalnie zapowiedziana w marcu tego roku. Na razie w dalszym ciągu jedyna potwierdzona informacja, dotyczy już wspomnianego wcześniej faktu, że gra będzie zbudowana na silniku Unreal Engine 5.

W tej chwili CD Projekt RED skupia się przede wszystkim na produkcji zapowiadanego już DLC Cyberpunka 2077, które ma zostać wydane dopiero w 2023 roku. Co więcej, wiadomo również o pracach nad wersją nowej generacji Wiedźmina 3.

Zoptymalizowana część przygód Geralta ma się ukazać jeszcze w tym roku, chociaż CD Projekt Red w dalszym ciągu nie ogłosiło konkretnej daty wydania. Pozostaje nam się zatem uzbroić w cierpliwość i liczyć na dalsze pozytywne informacje dotyczące prac produkcyjnych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 4 | CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama