​Fan gier i opowiadań z Wiedźminem stworzył zachwycającą mapę

"Fandom" zebrany wokół gier z serii Wiedźmin kojarzony jest głównie z modów do gier, czasem cosplayów, w których autorzy prezentują się na różnych wydarzeniach. Jest też jednak człowiek, który postanowił zabrać się za rękodzieło.

Mahakam Workshop stworzył bowiem całkowicie realną, a do tego pełną detali mapę, stylizowaną na takie, które mogłyby powstawać w średniowieczu lub w świecie Wiedźmina, a która przedstawia cały świat z książek Andrzeja Sapkowskiego.

Królestwa Północy i ich rozlokowanie w świecie znamy dość pobieżnie, ale jednak opisy te wystarczyły, by Mahakam Workshop mógł stworzyć doskonałą mapę, dzięki której łatwiej będzie się rozeznać czytelnikom opowiadań czy graczom w świecie Wiedźmina. Jej stworzenie zajęło autorowi około pół roku.

Reklama

Autor pochwalił się swoim dziełem na Reddicie - praktycznie wszystkie komentarze i głosy oddane na nią są pozytywne. Jeśli przyjrzeć się mapie, zachwyca ona nie tylko dokładnością odwzorowania świata czy dbałością o detale, ale nawet odniesieniami do konkretnych wydarzeń z opowiadań i gier.

Autor ma dzięki temu całkiem skuteczną reklamę. Prowadzi bowiem sklep, gdzie sprzedaje swoje produkcje - rękodzieła związane z Wiedźminem. Dostępne są także koszulki z oryginalnymi wzorami, bazującymi na grach CD Projekt RED.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3: Dziki Gon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama