​Słynna Płotka z Wiedźmina 3 w nowym modzie Skyrima?

Charakterystyczna klacz, czyli wierna towarzyszka podróży Geralta z Rivii i wiele innych ras koni od teraz dostępne w specjalnym modzie do The Elder Scrolls 5: Skyrim.

Połączenie zwiastujące sukces

Zarówno Skyrim, jak i Wiedźmin 3 są uważane za najlepsze gry wideo RPG ostatnich czasów. Można więc zdecydowanie stwierdzić, iż wywarły one znaczący wpływ na tworzenie zachodnich produkcji z otwartym światem. W wielu z nich całkowity obszar jest przystosowany do kilkugodzinnej pieszej eksploracji, co utrudnia szybkie przejścia między krainami. 

Na szczęście na ratunek przychodzi mechanika szybkiej podróży. Jednakże dobrym łącznikiem pomiędzy tymi diametralnie różnymi sposobami poruszania się są pojazdy, a w tym przypadku zdecydowanie bardziej klimatycznym wariantem stają się bez wątpienia konie. To właśnie dzięki tym zwierzętom możemy w pełniejszy sposób doświadczyć historii, widzianej oczami naszego bohatera. Patrząc na nowsze produkcje, mechanika koni staje się coraz bardziej realistyczna. 

Reklama

Wiedźminie 3 stało się to mocniej zauważalne, poprzez relację budowaną między człowiekiem a zwierzęciem. Kiedy wspominamy o Geralcie na myśl przychodzi nam od razu Płotka, także można śmiało stwierdzić, że konie są integralną częścią Wiedźmina 3, dając możliwość galopowania przez kontynent ze względną łatwością. Właśnie ten charakterystyczny element będziemy mogli już teraz przenieść do świata innej gry, jaką jest Skyrim.

Zaskakująca modyfikacja

Moder WillOhTheWisp stworzył dodatek o nazwie "Witcher Horse Expansion". Jest to niestandardowy mod do Skyrim, a konkretnie do Edycji Specjalnej, który przenosi konie z kultowego fantasy wyprodukowanego przez CD Projekt Red w zimny klimat Tamriel. W sumie modyfikacja ta zawiera 20 unikalnych modeli koni o 50 różnych rodzajach maści, jak również stada dzikich rumaków wędrujących po ziemi. Co ciekawe, WillOhTheWisp najwyraźniej otrzymał pozwolenie od samego CDPR na umieszczenie zwierząt w Taazokaan.

Nawet w otwartym świecie stworzonym przez Bethesde w 2011 roku gracz miał szansę podróżowania konno, ale biorąc pod uwagę to, że gra oferuje szybką podróż i spora część terenu jest dość górzysta, prawdopodobnie wielu z nich powstrzyma się od korzystania z czterokopytnej opcji.

Miejmy więc nadzieję, że mod ten zachęci więcej osób do jak najlepszego wykorzystania tych wspaniałych zwierząt, zwłaszcza ze wszystkimi niestandardowymi opcjami, które są dostępne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Elder Scrolls Skyrim | Wiedźmin 3 | CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy