​Wiedźmin 3: Dziki Gon: pierwszoosobowy tryb staje się rzeczywistością?

Przygody Geralta z Rivii skradły serca wielu graczy na całym świecie. Z tego też względu nowo tworzone modyfikacje spotykają się ze sporym zainteresowaniem, pozwalając fanom na odbiór gry w zupełnie innym wymiarze.

Każdy gracz marzący kiedykolwiek o zjednoczeniu się z Geraltem może poczuć wielką ekscytację na widok nowej, rozszerzonej modyfikacji. Tym razem jest to zdecydowanie kamień milowy w historii tego RPG’a. 

Wypuszczony przez twórcę crthdr mod pozwala na odkrycie dobrze nam znanej gry z zupełnie innej strony, a wszystko to z perspektywy pierwszej osoby. Wgłębiając się w udostępniony na Reddicie filmik możemy zauważyć, że czynności takie jak jazda konna, walka, żeglowanie, a nawet zwykłe poruszanie się czy standardowa eksploracja, sprawiają, że gra staje się nowa, inna, a nawet momentami przerażająca. Czynniki te połączone w jedną całość o dziwo powodują, iż gra wygląda lepiej, niż można się było tego spodziewać.

Reklama

Jednak odchodząc chwilowo od zachwytów, należałoby zwrócić uwagę na kilka drobnych niedociągnięć. Mianowicie interakcja z obiektami może wydawać się ciężka i utrudniona, z czym oczywiście zawsze można sobie łatwo poradzić, przełączając się na tryb trzecioosobowy, by następnie po przejściu drażniącego etapu wrócić do testowanego trybu. 

Dodatkowo mod ten zmienia kilka elementów walki, aby rozgrywka z perspektywy pierwszej osoby była nieco płynniejsza. Różnice obejmują między innymi zmianę przechyłu przy skoku lub powaleniu, co pozwoliłoby uniknąć dziwnego wrażenia zachwiania. Fakt faktem, tryb walki ze względu na swoją specyfikę może powodować największe wizualne niedogodności. Jednakże nie da się ukryć, że całość w ogólnym rozrachunku wygląda bardzo obiecująco.

Podsumowując, pierwszoosobowa modyfikacja do Wiedźmina 3 całkowicie przekształca oryginalną grę we wciągające doświadczenie, w którym dosłownie staje się twarzą w twarz z potworami przemierzającymi kontynent. Aż trudno uwierzyć, że gra po 7 latach od premiery wciąż może zaskoczyć i to tak pozytywnie. Oczywiście wszystkich fanów zachęcamy do wypróbowania moda samodzielnie, znajdziecie go pod tym adresem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt RED | Wiedźmin 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy