Reklama

Steam Deck z nową aktualizacją. To może być rewolucja

Nowa opcja, dostępna w ramach najnowszej wersji beta oprogramowania Steam Decka, dostarczy graczom informacji na temat tego, co siedzi wewnątrz ich konsolek.

Wiecie z czego dokładnie zbudowane są Wasze Steam Decki? Jeśli nie, to teraz będziecie mogli się w końcu dowiedzieć, bez konieczności rozkręcania urządzenia i ryzyka utraty gwarancji, jeśli coś pójdzie nie po Waszej myśli.

 

Najnowsza aktualizacje firmware konsolki dodaje nową sekcję ustawień systemowych, która wyświetla informacje na temat dokładnego modelu oraz producenta każdego większego komponentu, z jakiego złożone jest dane urządzenie.

Reklama

Dla domorosłych serwisantów

Steam postanowił dodać taką opcję by korzystanie z handhelda było jeszcze bardziej przejrzyste, poza tym była to jedna z opcji, która bardzo interesowała klientów. 

Informacje o częściach powinno się szczególnie przydać tym, którzy planują samodzielne naprawy swoich jednostek. W pewnych konkretnych przypadkach, na przykład przy wymianie analogów, przydaje się dokładna wiedza o tym, jakie części są niezbędne do jej przeprowadzenia.

Zmiany nie uwzględnią napraw

Aktualizacja podaje nawet informacje o modelu wentylatora danej konsolki - w urządzeniach montowane są dwa modele, firm Delta oraz Huaying, z których ten pierwszy często bywa obiektem narzekań graczy, ze względu na dużo bardziej donośny i wyraźny odgłos wynikający z jego pracy. Niestety, pamiętać przy okazji należy, że nowa opcja w systemie nie pokaże nam aktualnego stanu konsolki, a to, z czego została złożona w fabryce. Jeśli więc potem dokonano w niej jakiś wymian lub modyfikacji - nie zobaczymy ich w firmware.

Z jednej strony nieco to ogranicza przydatność tej opcji, z drugiej - jeśli już ktoś i tak otworzył urządzenie, to wie co znajduje się wewnątrz. Natomiast w sytuacji naprawy gwarancyjnej, większość graczy i tak będzie się zdawać na autoryzowane serwisy, a gdy już otrzymają konsolkę z powrotem, wiedza o wnętrznościach urządzenia nie będzie nikomu potrzebna.

Valve ma rozwiązanie na hałasujące wiatraki

Przy okazji, Valve podało nowe informacje na temat problemu głośnych wiatraków - po sprawdzeniu doniesień na ich temat firma wyszła z pomysłem specjalnego wygłuszenia na tylnej płytce, które powinno zredukować hałasy. Rozwiązanie jest stosowane dla obu modeli wiatraków, jakie znajdziemy w Steam Decku, jako, że oba będą nadal wykorzystywane w produkcji.

Nowa aktualizacja firmware jest dostępna poprzez kanał beta. Aby się do niego zapisać, należy wejść w ustawienia konsoli, następnie otworzyć menu systemowe i wybrać Steam Update Channel.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Valve | Steam Deck

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy