Reklama

​Steam Deck. Oto najpopularniejsze gry na przenośnej konsoli od Valve

Jesteście ciekawi, jakie gry cieszą się największą popularnością wśród graczy na Steam Decku? Valve opublikowało właśnie statystyki uwzględniające miniony miesiąc. Na liście znajdziemy same hity.

Steam Deck to obiekt westchnień wielu potencjalnych klientów

Steam Deck swoją oficjalną premierę miał już ponad pół roku temu. Niestety do tej pory rynek europejski cierpi na deficyt przenośnych konsol od Valve. Stale opóźnia się proces produkcyjny i logistyczny, a związane jest to bezpośrednio z dużym zainteresowaniem na rzeczone urządzenia.

Na oficjalnej stronie Steama można już składać zamówienia na Steam Decka w trzech wariantach. Ceny zaczynają się od 1899 zł za podstawową wersję konsoli (64 GB pamięci eMMC), a za najdroższą i jednocześnie najbogatszą opcję zapłacimy 3099 zł. Realizacja zamówień nastąpi najprawdopodobniej pod koniec bieżącego roku bądź na początku przyszłego.

Reklama

Valve sukcesywnie stara się materializować wszystkie zamówienia, ale popyt jest tak duży, że producent nie jest w stanie na tę chwilę nadążyć z całym procesem. Niektórzy szczęśliwi posiadacze Steam Decka już od kilku miesięcy delektują się rozgrywką na swoim "przenośnym pececie".

Steam Deck - najpopularniejsze gry (wrzesień 2022)

Producenci opublikowali listę gier, które cieszyły się największą popularnością wśród posiadaczy Steam Decka w minionym wrześniu. Na szczycie znajdziemy takie produkcje jak: Vampire Survivors, Elden Ring, Stardew Valley czy przeżywający swój renesans Cyberpunk 2077.

Na dalszych miejscach uświadczymy również: Hades, No Man’s Sky oraz The Elder Scrolls V: Skyrim. Warto jeszcze w tym miejscu dodać, iż przenośne urządzenie od Valve stale poszerza swoją bibliotekę zweryfikowanych gier. W tej chwili jest to już ponad kilka tysięcy wytestowanych i sprawdzonych produkcji, które na Decku powinniśmy uruchomić i rozgrywać bez żadnych komplikacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy