Reklama

Sony zawiesza całą sprzedaż PlayStation w Rosji

​Sony jest kolejną firmą z branży gamingowej, która nakłada sankcje związane z grami na obywateli Rosji. Wszystko w związku z rosyjską agresją na Ukrainę.

Wojna zmusiła wiele firm do zaprzestania lub zawieszenia działalności w Rosji. Na pewno nie są to łatwe - z biznesowego punktu widzenia - decyzje, ale na pewno etyczne i słuszne moralnie. Widać to zresztą po reakcjach fanów, gdy któraś z korporacji zbyt opieszale podchodzi do nakładania sankcji. Długo broniły się przed tym McDonald’s, KFC, czy Coca-Cola, ale w końcu i one uległy presji PR-u. Teraz Sony ogłosiło, że zawiesza całą sprzedaż PlayStation w Rosji.

Wcześniej już wiele firm związanych z technologią czy rozrywką w branży gier, takich jak Nvidia, Ubisoft, czy EA zawiesiło działalność w Rosji. Inne firmy, takie jak CD Projekt Red, 11 Bit Studios, czy Bungie dołączają do zbiórek i przekazują olbrzymie sumy pieniędzy na pomoc poszkodowanym wojną obywatelom Ukrainy.

Reklama

Sony wzywa do pokoju na Ukrainie

Sony ogłosiło w oświadczeniu, że zawiesiło całą sprzedaż PlayStation w Rosji. Wiąże się to z zawieszeniem PlayStation Store w tym kraju. W oświadczeniu czytamy:
"Sony Interactive Entertainment (SIE) dołącza do globalnej społeczności, wzywając do pokoju na Ukrainie".

Oprócz wsparcia Sony ogłosiło również darowiznę w wysokości 2 milionów dolarów na rzecz UNHCR, Save The Children i organizacji międzynarodowej. Japońska korporacja musiała podjąć trudną, ale słuszną decyzję. Ograniczenie sprzedaży w Rosji jeszcze bardziej negatywnie odbije się na wynikach finansowych Sony. Te i tak już były uszczuplone przez pandemię, problemy związane z produkcją PlayStation 5 i zawieszonymi łańcuchami dostaw.

Działania ze strony firm z całego świata wpływają niestety głównie na obywateli Rosji, a nie na władze. Miejmy jednak nadzieję, że presja społeczna wewnątrz kraju zmusi agresorów do zaprzestania działań wojennych, a być może zmiany władzy w Rosji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy