Intel i AMD zawieszają dostawy komponentów do Rosji i Białorusi

​Zapadły konkretne i bezwzględne decyzje ze strony Intela i AMD. Giganci na rynku nie będą dostarczać do Rosji i Białorusi swoich komponentów. "Będziemy nadal popierać ludność Ukrainy i społeczność globalną, wzywając do natychmiastowego zakończenia tej wojny i szybkiego powrotu do pokoju" - czytamy w jednym z oświadczeń.

W obliczu inwazji Rosji, z Ukrainą łączy i solidaryzuje się już niemal cały świat. Kolejne ogromne korporacje piętnują działania wojenne agresora i apelują do prezydenta federacji rosyjskiej o pokój na świecie. Organizowane są również niezliczone ilości zbiórek, które mają wspierać wszelkie akcje humanitarne i nieść pomoc ukraińskiej ludności.

Do wsparcia naszych sąsiadów dołączyli się giganci z branży technologii - Intel oraz AMD, deklarując, że dostawy komponentów do Rosji i wspierającej ją w działaniach zbrojnych Białorusi zostały wstrzymane. Warto dodać, że w obu tych krajach, części (m.in. procesory) od Intela i AMD wykorzystywane są nie tylko do celów konsumenckich, ale również służą sektorowi sieciowemu, logistycznemu i wojskowemu.

Reklama

Ponadto, Fundacja Intel wystartowała z kampanią darowizn i zebrała już ponad 1,2 miliona dolarów na pomoc humanitarną. "Będziemy nadal popierać ludność Ukrainy i społeczność globalną, wzywając do natychmiastowego zakończenia tej wojny i szybkiego powrotu do pokoju" - czytamy dalej.

W podobnym tonie co Intel, wypowiedziało się także konkurencyjne AMD, które zawiesiło sprzedaż i dystrybucję swoich produktów do Rosji i Białorusi. "W oparciu o sankcje nałożone na Rosję przez USA i inne kraje, AMD w tej chwili zawiesza sprzedaż i dystrybucję naszych produktów w Rosji i na Białorusi" - głosi komunikat AMD.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Intel | AMD | Ukraina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy