Ubisoft dołącza do innych firm i wstrzymuje sprzedaż w Rosji

​Rośnie liczba przedsiębiorstw związanych z szeroko pojętą branżą gier, która zdecydowała się podjąć stanowcze i odważne kroki wobec agresywnych działań Rosji wobec Ukrainy. Tym razem francuski developer gier - Ubisoft zdecydował się na wstrzymanie sprzedaży swoich produktów i usług na terenie Rosji.

Świat stanął w obliczu wojny, a wiele korporacji prowadzi skonsolidowane działania restrykcyjne wobec stanowczej i bezwzględnej inwazji państwa rosyjskiego na tereny Ukrainy. Swoje produkty i usługi na terenie Rosji blokuje coraz więcej producentów gier wideo.

Kilka dni temu, Polscy deweloperzy, z CD Projekt RED na czele, zdecydowali się o wstrzymaniu sprzedaży swoich produktów na terenie Białorusi i Rosji. Studio Electronic Arts również zainicjowało podobne działania, uprzednio usuwając rosyjskie drużyny narodowe ze swoich sportowych tytułów. Rockstar Games czyli twórcy m.in. serii Grand Theft Auto czy Red Dead Redemption zablokowali możliwość kupowania produktów na platformie Rockstar Launcher wszystkim obywatelom Rosji.

Reklama

Ubisoft nie będzie współpracował z Rosją. Sprzedaż wstrzymana

Teraz, jak się dowiadujemy, do dużych producentów i wydawców gier dołączają Francuzi z Ubisoftu, którzy "zawieszają fizyczną i cyfrową sprzedaż" na rynku rosyjskim - poinformował rzecznik spółki. Zmiany te otrzymały status: "do odwołania".

Ponadto, Ubisoft zadeklarował, że jest w stanie zapewnić mieszkania w krajach sąsiadujących Ukrainie wszystkim swoim pracownikom, którzy zdecydują się wyemigrować w obliczu realiów wojennych prowadzonych na tamtejszych terenach.

Z rąk francuskiego producenta i wydawcy powstało wiele znamienitych i popularnych tytułów. Wśród nich m.in.: Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, seria Far Cry oraz Assassin’s Creed, Brawlhalla, Watch Dogs czy Anno 1800.

-------------------------------------------------------------------------------

Serwis z ogłoszeniami dla osób z Ukrainy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ubisoft | Ukraina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama