Rockstar Games: Pracownicy rozczarowani wyciekiem zwiastuna GTA 6

Deweloperzy, którzy pracują przy szóstej odsłonie GTA, wyrazili złość i gniew oraz rozczarowanie w związku z wyciekiem informacji o grze, który sprawił, że musieli wcześniej opublikować zwiastun.

Pierwszy, niezwykle wyczekiwany zwiastun GTA VI, trafił w niekontrolowany sposób do sieci na krótko przed jego oficjalną publikacją. Deweloperzy, którzy pracują nad grą, wyrazili rozczarowanie i złość w kanałach social media. Ich zdaniem, zrujnowało to moment, na który wielu z nich czekało.

Wyciek i "gaszenie pożaru"

Zwiastun GTA 6 pojawił się na różnych platformach social media na kilkanaście godzin przed planowaną godziną oficjalnej publikacji, a co gorsza - zostało oznaczone "znakiem wodnym" powiązanym z jedną ze stron zajmującą się kryptowalutami. Konto leakera zostało szybko usunięte, a Rockstar błyskawicznie opublikował oficjalną wersję zwiastuna, jednocześnie dodając oświadczenie, w którym pisze, że "nasz zwiastun wyciekł, więc prosimy, obejrzyjcie oficjalną wersję na YouTube".

Reklama

Reakcja Rockstar

Do sprawy odniosło się też wielu deweloperów, choć niektóre z tych wpisów zostały do tej pory usunięte. Jedna rzecz wspólna pomiędzy nimi to wspólne oczekiwanie na możliwość obejrzenia zwiastuna wraz ze współpracownikami, który to moment bez wątpienia mógłby być kamieniem milowym tego olbrzymiego projektu. Jedni z programistów pisali, że to, co się stało, jest przygnębiające, inni, że czekali na moment, gdy będą mogli obejrzeć zwiastun w biurze ze swoimi współpracownikami. Jeszcze inni wyrazili smutek i rozczarowanie sposobem, w jaki zwiastun został ujawniony, co zdecydowanie jest doświadczeniem dalekim od idealnego.

Wsparcie branży

Do sprawy odnieśli też inni zatrudnieni w branży, dodając swój głos do opinii na temat tego, dlaczego tego rodzaju wycieki potrafią być miażdżące dla studia i jego pracowników:

Pomimo nietypowej formy wydania, zwiastun robi furorę na YouTube, bijąc rekordy popularności. Tweet zapowiadający wcześniejszą premierę również stał się jednym z najczęściej "lajkowanych" w historii, jeśli chodzi o branżę gier.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rockstar Games | Grand Theft Auto VI | Grand Theft Auto 6 | GTA 6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy