GTA 6 bije rekord platformy YouTube. Oszałamiająca popularność zwiastuna

Grand Theft Auto 6 to najbardziej wyczekiwana gra w historii branży - nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Oficjalnie zaprezentowany przez Rockstar Games zwiastun tej produkcji sięgnął po istotny rekord na platformie YouTube. Prawdopodobnie przez bardzo długo nikt i nic go nie pobije.

Deweloperzy z Rockstar zgotowali swoim fanom wcześniejsze Mikołajki, prezentując trailer GTA 6 dokładnie 5 grudnia, chwilę po północy. Nad 91-sekundowym filmem rozpływają się aktualnie wszyscy - nie tylko fani serii Grand Theft Auto. Przyznamy, że zupełnie się temu nie dziwimy - twórcy dostarczyli materiał, który może trafić do naprawdę wielu grup docelowych.

Przejdźmy jednak do samej popularności rzeczonego klipu, który jak się szybko okazało, rozbił bank na platformie YouTube. Trailer z Grand Theft Auto 6 zanotował 90,6 miliona wyświetleń w 24 godziny. Jest to nowy rekord serwisu - żaden inny film z wszystkich kategorii poza muzycznymi nie zdobył tak ogromnej popularności w dobę.

Reklama

Do tej pory rekordzistą YouTube’a był najpopularniejszy solowy twórca platformy, czyli Jimmy Donaldson znany jako "MrBeast". Dosyć niedawno pisaliśmy o tym, że film Amerykanina zatytułowany "7 Days Stranded At Sea" osiągnął wyświetlenia na poziomie 52 milionów (w dobę), co stanowiło dotychczasowy rekord.

Zwiastun GTA 6 przebił go o prawie... 40 milionów odsłon. Taki wynik jednoznacznie wskazuje, że ciężko będzie się do niego zbliżyć jakiemukolwiek twórcy i jakiemukolwiek tak naprawdę innemu filmowi.

Jeśli chodzi o rekordy bez podziału na żadne kategorie, to trailer z gry GTA 6 znajduje się na zaszczytnym trzecim miejscu. Stawkę otwierają dwa teledyski k-popowej grupy BTS. Piosenka Butter zanotowała w dobę ponad 108 mln wyświetleń, zaś Dynamite tylko trochę mniej - 101 mln.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6 | Rockstar Games | YouTube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy