Reklama

Prezentacja Housemarque podczas GDC 2022 potwierdza port Returnal na PC

Panel prowadzony przez Housemarque podczas tegorocznego GDC utwierdził wszystkich w przekonaniu, że Returnal na PC to jeden z najgorzej ukrywanych przez PlayStation sekretów.

Premiera Returnal odbiła się głośnym echem wśród społeczności PlayStation. Na początku uwagę graczy przykuł przede wszystkim fakt, że PS5 brakowało ekskluzywnych gier. Wciąż czekaliśmy wtedy na Horizon Forbidden West oraz Gran Turismo 7, od God of War Ragnarok dzielił nas bardzo długi czas, a głównym tematem dyskusji była ograniczona dostępność konsol nowej generacji.

Niedługo później dużo bardziej graczy zainteresował fakt, że Housemarque stworzyło kawał świetnej gry. Returnal może teraz pochwalić się wynikiem 86 punktów na Metacriticu przy 115 recenzjach, co jasno daje do zrozumienia, że trudno nie lubić tego tytułu.

Reklama

Od dłuższego czasu krążą również plotki o potencjalnej premierze Returnal na PC. PlayStation wspominało już wcześniej, że podobał im się odbiór ich ekskluzywnych gier na komputerach osobistych i planują dalej rozwijać swoją bibliotekę na PC. Ostatnio mówiło się nawet o planach stworzenia konkurencji dla Steama przez Sony. Z kilku źródeł słyszeliśmy, że jedną z gier, która ma w niedługo poszerzyć bibliotekę PlayStation na PC jest właśnie Returnal.

Plotki zdaje się potwierdzać prezentacja Housemarque podczas GDC 2022, którą bez wątpienia docenią wszyscy miłośnicy technicznych ciekawostek. Podczas swojego panelu deweloperzy pokazują wiele fragmentów ze swojej gry. Alexander Battaglia z Digital Foundry zauważył na Twitterze, że bez wątpienia pochodzą one z wersji na PC.

Teraz pozostaje już tylko czekać, aż wszystkie te domysły potwierdzi Sony i poda nam konkretną datę premiery.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy