Port Returnal na PC może wspierać Steam Deck

Biblioteka nowej konsoli przenośnej Valve cały czas rośnie. Według najnowszej aktualizacji bazy danych Steama grą, która będzie niedługo grywalna na Steam Decku jest Returnal, port gry ekskluzywnej na razie dla PlayStation.

Steam Deck nie okazał się może kolosalnym sukcesem, ale podobnie jak w przypadku PlayStation 5, dużym ograniczeniem jest wciąż dostępność konsoli. Handheld Valve ma na pewno sporą moc i możliwość odtworzenia wielu gier z biblioteki Steama. Co najważniejsze, liczba tych gier cały czas rośnie.

W ostatnich dniach SteamDB otrzymało bardzo wiele aktualizacji. Chociaż większość z nich nie będzie miała znaczenia dla większości graczy, jedna przykuła uwagę mediów. Do gry Oregon, która w rzeczywistości jest według insiderów Returnalem, dodano informację o wsparciu Steam Decka. Jest więc spora szansa, że port głośnego roguelike’a, dostępnego aktualnie wyłącznie na konsolach PlayStation, pojawi się również na przenośnej konsoli Valve.

Reklama

Najzabawniejszy w tych doniesieniach jest fakt, że portu Returnal na PC jeszcze oficjalnie nie zapowiedziało Sony. W bazie danych Steama gra Oregon pojawiła się w maju, a miesiąc później po mediach krążyły bardzo wiarygodne screenshoty z opcjami graficznymi na PC oraz możliwością zmiany sterowania. Wciąż tych doniesień nie zaadresowało jednak Sony.

Głównym celem firmy jest aktualnie premiera Spider-Man Remastered w przyszłym miesiącu. Kiedy hype po porcie kolejnego, ekskluzywnego tytułu Sony wreszcie opadnie, możemy spodziewać się ogłoszenia dalszych planów poszerzenia biblioteki na PC. Miejmy nadzieję, że wśród nich faktycznie znajdzie się Returnal.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Returnal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama