Reklama

GTA 5 i Elden Ring mogą niedługo trafić do Xbox Cloud Gaming

Microsoft szykuje się do wprowadzenia funkcji, której nie widzieliśmy do tej pory w ofercie Xboxa. Za pomocą Xbox Cloud Gaming będzie można ograć produkcje spoza biblioteki Game Passa.

Xbox Cloud Gaming to dla fanów mobilnego grania nie lada atrakcja. Dzięki usłudze Microsoftu można bardzo łatwo ograć wiele znanych tytułów na swoim smartfonie. Graczom potrzebny będzie często kompatybilny z telefonem kontroler oraz szybki, stabilny internet, ale przy odpowiednich warunkach można komfortowo przechodzić gry wcześniej dostępne tylko na PC i konsolach.

Do tej pory gracze mogli jednak streamować na swoim telefonie wyłącznie produkcje dostępne w ramach Game Passa. Jest to oczywiście duża liczba gier, ale wielu posiadaczy smartfonów chciało w ten sam sposób cieszyć się kupionymi wcześniej tytułami, które nie są częścią Xbox Game Passa. Microsoft w odpowiedzi na ten feedback zapowiedział plany wprowadzenia takiej możliwości.

Reklama

Sugerując się detalem wypatrzonym przez @Knoebelbroet, Microsoft może powoli szykować się do debiutu nowej funkcji. Elden RingGrand Theft Auto 5 i Soul Hackers 2, trzy produkcje niedostępne w bibliotece Xbox Game Passa, na oficjalnej stronie Xboxa dostały oznaczenia Cloud Gaming Beta.

Wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia ze zbyt wczesną aktualizacją strony, co w naszej branży zdarza się regularnie. Żadnego z tych trzech tytułów nie można uruchomić na razie na smartfonach, każda próba wywołuje błąd. Jeżeli logo Cloud Gaming Beta nie zostało jednak przyznane tym tytułom przez pomyłkę, niedługo powinniśmy móc streamować je na swoich telefonach. Istnieje oczywiście również nieco mniej realny scenariusz, w którym Elden Ring pojawia się w Xbox Game Passie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama