Xbox testuje Game Passa w wersji rodzinnej

Testerzy Xboxa w Kolumbii oraz Irlandii mogą od teraz dzielić się swoją subskrypcją Game Passa z przyjaciółmi i rodziną. Za jakiś czas podobna funkcja powinna trafić do wszystkich.

Microsoft rozpoczął testy planu rodzinnego Xbox Game Pass w dwóch krajach. Plan taki pozwoli użytkownikom dzielić się swoimi subskrypcjami z innymi ludźmi. Póki co możliwość taką mają gracze w Kolumbii oraz Irlandii - mogą oni dodać do swojego konta maksymalnie cztery osoby.

Wkrótce rodzinny Game Pass dla wszystkich?

Plotki o takim rozwiązaniu pojawiły się na początku roku. Testy mają pozwolić na ustalenie, jak nową formę usługi dostarczyć innym użytkownikom. Testujący Kolumbii i Irlandii muszą oczywiście najpierw dopisać swoje konto do programu Xbox Insider, a pozostały czas, jaki mieli do końca subskrypcji, zostanie im przekonwertowany do nowego planu, bazując na wartości starego członkostwa. Dla przykładu pełny miesiąc Xbox Game Pass Ultimate zostanie przekonwertowany na 18 dni członkostwa w planie rodzinnym. Dlaczego? Bo jak się można łatwo domyślić, plany rodzinne będą nieco droższe od tych dla pojedynczego gracza.

Reklama

Xbox Game Pass, czyli kilkaset tytułów do ogrania

Xbox Game Pass aktualnie kosztuje w Polsce 40 PLN w wersji dla konsol, 39,99 PLN dla PC oraz 54,99 PLN w wersji Ultimate, która łączy obie powyższe oraz dodatkowo umożliwia granie w chmurze. Cały czas jest także aktywna promocja, w której pierwszy miesiąc grania kosztuje zaledwie 4 PLN. Jednak największy magnes do usługi to możliwość sprawdzenia biblioteki gier - z czego wiele to premiery, ukazujące się w Game Passie od razu od pierwszego dnia, jak również kilkaset tytułów nieco starszych, w tym dość pokaźna biblioteka gier dla Xboxa 360. Niedawno poznaliśmy gry, które dołączyły do Xbox Game Pass w sierpniu - są to Ghost Recon: Wildlands, Turbo Golf Racing, Two Point Campus i kilka innych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Game Pass

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy