​Darmowe gry z Epic Games Store. Jak je odebrać i pobrać na platformie?

Popularny sklep Epic Games Store przebojowo akcentuje obecność w branży gier wideo. Darmowe gry udostępniane są na tej platformie co tydzień w czwartek. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to już pewnego rodzaju rytuał. Gracze chętnie wyczekują na ten jeden konkretny dzień, by odebrać darmowe gry.

Epic Games - znany producent gier i twórca silnika Unreal Engine

Epic Games słynie z kilku rodzajów działalności. Przede wszystkim od bardzo dawna rozwija swój zaawansowany silnik graficzny Unreal Engine, na którym bazuje wiele znanych produkcji. Tytułów jest tak wiele, że nawet nie sposób ich wszystkie wymienić w jednym materiale.

Prominentnym punktem działania amerykańskiej firmy jest również produkcja gier wideo. To z jej inicjatywy na rynku ujrzeliśmy m.in. serie Unreal Tournament czy Gears of War. Epic jest również twórcą prawdziwego hitu ostatniej dekady - Fortnite: Battle Royale. Gra ze swoją premierą w 2017 roku zasiała prawdziwe zamieszanie w branży i do tej pory cieszy się gigantyczną wręcz popularnością.

Reklama

Epic Games - platforma, która rozdaje gry za darmo

Finalnie Epic Games posiada swoją własną platformę z grami i funkcjonuje na podobnych zasadach co konkurencyjne: Steam od ValveBattle.net od Blizzarda, Origin od Electronic Arts czy uPlay od Ubisoftu. Autonomia Epic pozwala na wiele. Pod skrzydła wydawcy trafia coraz więcej produktów. Deweloper często również nawiązuje współprace z innymi producentami, a to staje się podwalinami do kolejnej działalności giganta.

Epic Games Store od jakiegoś czasu stał się prawdziwym sprzymierzeńcem wszystkich graczy. Wszystko za sprawą kolejnej formy działalności, z której zasłynął. Właściciele platformy Epic podjęli decyzję, że regularnie będą rozdawać wszystkim swoim użytkownikom darmowe gry. W ten sposób chcą oczywiście przyciągnąć do siebie kolejne tłumy. Patrząc jednak na konkurentów i hegemonów takich jak Steam, aktywność Epic wydaje się być właściwa i skuteczna.

Epic Games rozdaje darmowe gry w każdy czwartek w godzinach popołudniowych. To właśnie w ten dzień użytkownicy mogą zalogować się na swoje konto i przypisać do Biblioteki kolejne darmowe produkcje. Kruczek polega jednak na tym, że na odebranie gry mamy dokładnie tydzień.

Epic Games. Jakie gry udostępniane są za darmo?

W kolejny czwartek na platformę (w formie rozdawnictwa) trafiają kolejne tytuły. Tak też właśnie funkcjonuje Epic Games ze swoimi darmowymi grami. A skoro już często o nich wspominamy, to warto podkreślić, że na platformę trafia naprawdę wszystko.

Niekiedy są to produkcje z gatunku AAA (takie jak np. Tomb RaiderKilling Floor 2, GTA V, XCOM 2 czy BioShock The Collection). Zdarza się także, że gracze raczeni są tytułami pochodzącymi od deweloperów niezależnych. Jeśli chodzi o spektrum rodzajowy - nie ma w tym przypadku jednej i kluczowej reguły.

Na Epic Games trafiają gry klasyczne, z gatunku RPG, horrory, strzelanki, przygodówki, platformówki, gry akcji, karcianki. Klimat również jest bardzo zróżnicowany. Gracze dostają w prezencie produkcje osadzone w konwencji fantasy, Sci-Fi, cyberpunka - często również gry rysunkowe i komiksowe.

Epic Games. Jak odebrać darmowe gry?

Dodanie darmowych gier do swojego konta na platformie Epic Games jest bardzo łatwe. Oczywiście obowiązkowe jest posiadanie konta, do którego biblioteki będziemy mogli swobodnie przypisywać kolejne tytuły. Jeśli ten warunek spełniamy, to już jest najprostsza droga do korzystania z dobrodziejstwa i rozdawnictwa serwowanego przez amerykańskiego dewelopera.

  • By odebrać całkowicie bezpłatnie grę, musimy włączyć program Epic Games Launcher
  • Następnie wciskamy w zakładkę Sklep
  • Teraz przewijamy suwak, aż natrafimy na sekcję Bezpłatne gry
  • W tym miejscu widzimy jakie darmowe gry dostępne są w danym tygodniu w Epic Games. Na liście ukazane mamy także produkcje, które trafią na platformę już w kolejny czwartek
  • Wciskamy na logo interesującej nas gry, a następnie wybieramy Pobierz po prawej stronie
  • Platforma nalicza nam zniżkę, a cena gry spada dokładnie do 0 zł
  • Ostatnim krokiem jest złożenie (darmowego) zamówienia

Teraz wystarczy przejść do Biblioteki, pobrać grę i cieszyć się rozgrywką zupełnie bezpłatnie!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Epic Games Store | darmowe gry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama