Reklama

Czyżby Death Stranding miało trafić do Xbox Game Passa?

Najnowsze plotki sugerują, że nadchodzi crossover, który brzmi bardzo absurdalnie dla posiadaczy konsol. Death Stranding, niegdyś gra ekskluzywna dla PlayStation, może trafić do Xbox Game Passa na PC.

PlayStation jasno dało już do zrozumienia, że spodobało im się na rynku PC i planują zostać tu na dłużej. Podboje Microsoftu oraz Xboxa najwyraźniej zachęciły ich do poszerzenia swoich horyzontów, co do tej pory robili, powoli wypuszczając na PC gry wcześniej ekskluzywne dla konsol PlayStation. Właśnie słyszeliśmy jednak, że w planach jest stworzenie własnego klienta z tymi produkcjami, uruchomienie potencjalnej konkurencji dla Steama.

Reklama

Gdyby tego było mało, po sieci właśnie krążą plotki o potencjalnej współpracy z Xbox Game Passem. Sam profil usługi Microsoftu na Twitterze zasugerował właśnie krótkim wpisem, że Death Stranding może niedługo poszerzyć ich bibliotekę. Zrobili to oczywiście w bardzo subtelny i dosyć tajemniczy sposób.

Profil Xbox Game Pass zmienił zdjęcie profilowe na swoje logo ze wzgórzem w tle. Gracze potrzebowali niecałego dnia, żeby zlokalizować to miejsce i przypisać je do Death Stranding. Bezpośrednie porównanie możecie zobaczyć powyżej i trzeba przyznać, że wygląda ono bardzo przekonująco.

Teoretycznie Death Stranding nie byłoby nawet pierwszym tytułem spod skrzydeł PlayStation, który trafił do Xbox Game Passa. Niedawno do usługi Microsoftu trafiły bowiem dwie produkcje z serii MLB The Show.

Samo Death Stranding w praktyce publikowało z kolei na PC 505 Games, nie Sony, co mogłoby tłumaczyć tę decyzję. Trudno jednak uwierzyć, żeby Sony nie miało w tej kwestii nic do powiedzenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama