Reklama

​Xbox i Microsoft zachwycone popularnością grania w chmurze

Microsoft jest chyba bardzo zadowolony z wyników, jakie osiąga Xbox Cloud Gaming. Firma wypuściła materiał wideo, w którym chwali się ogromnym skokiem zainteresowania taką formą grania.

Microsoft wypuścił nagranie rozmowy, jaką w ramach newsów dla społeczności zebranej wokół Xboxa nagrali szefowa produktu, Catherine Gluckstein oraz szef platformy, Kevin LaChapelle. Jeden z tematów, który poruszyli, to wzrost liczby godzin spędzanych przez graczy na graniu w chmurze Xboxa aż o 1800% w odniesieniu rok do roku.

“Chmurowy" Fortnite trafi na Steam Decka?

Oprócz tego, w rozmowie poruszono wprowadzenie do usługi Fortnite’a, w którego można grać, nie posiadając subskrypcji Xbox Game Pass. Ostatnio sam szef Microsoftu, Satya Nadella chwalił się, że w chmurze w grę Epic Games gra już około 4 miliony graczy. Aż milion spośród nich to osoby całkowicie nowe w ekosystemie Xboxa. Firma nadal jednak planuje wprowadzać poprawki do doświadczeń graczy, związanych z Fortnite, między innymi przez usprawnienie sterowania dotykowego na telefonach oraz dodanie kompatybilności ze Steam Deckiem.

Reklama

W ciągu ostatniego roku usługa Xbox Cloud Gaming dotarła do sześciu nowych krajów, a twórcy obiecują, że na bieżąco będą się starali reagować na uwagi graczy z tych, jak i ze starszych rynków. 

Cały materiał na temat Xbox Cloud Gaming znajdziecie poniżej:

Chmura Xboxa pozwala w tym momencie każdemu, kto posiada subskrypcję Game Pass Ultimate (z wyjątkiem wspomnianego Fortnite) cieszyć się dużą biblioteką gier poprzez ich strumieniowanie na urządzenia mobilne, słabsze pecety, komputery Mac, a ostatnio nawet wybrane telewizory Samsunga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy