Reklama

CD Projekt. Bardzo słabe notowania polskiej spółki na giełdzie

CD Projekt wygląda bardzo blado, jeśli spojrzeć na notowania na giełdzie papierów wartościowych. Tak źle nie było od 2017 roku.

Obecnie akcje CD Projektu kupimy na warszawskiej giełdzie już za mniej niż 95 złotych. Polska spółka po raz ostatni była notowana tak nisko w grudniu 2017 roku. Przyczyną obecnej sytuacji jest przede wszystkim rekomendacja Bank of America. Analitycy amerykańskiej instytucji obniżyli docelową wycenę CD Projektu na zaledwie 55 złotych.

Co z kolei było powodem tak niskiej wyceny Bank of America? Jak donosi agencja Bloomberg, analityce nie widzą przesłanek do wzrostu kursu polskiej spółki w najbliższym czasie. Kolejne ważne wydarzenie w harmonogramie CD Porjektu zaplanowano dopiero na ostatni kwartał bieżącego roku. Chodzi o premierę odświeżonego wydania Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, przeznaczonego na konsole nowej generacji - Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

Reklama

CD Projekt - co dalej?

Nie da się ukryć, że CD Projekt wciąż tkwi w trudnej sytuacji, w której znalazł się po premierze Cyberpunka 2077 (w grudniu 2020 roku). Choć ostatnie wyniki finansowe spółki są całkiem przyzwoite, notowania na giełdzie ciągle spadają. Jeszcze w marcu za jej akcje trzeba było zapłacić 175 złotych. W najlepszym momencie - w sierpniu 2020 roku - ich cena wynosiła przeszło 445 złotych. Na tym tle ostatnie wyniki giełdowe wyglądają naprawdę blado.

Pozostaje mieć nadzieję, że nadchodzące premiery CD Projektu - odświeżone wydanie Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu oraz pierwszy fabularny dodatek do Cyberpunka 2077 - poprawią tę sytuację. Gracze nie mogą się też doczekać pierwszych konkretów oraz materiałów z kolejnej (zapowiedzianej już oficjalnie) gry z serii Wiedźmin.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy