Reklama

Cyberpunk 2077 notuje fantastyczne wyniki sprzedażowe

​Grupa CD Projekt RED zaprezentowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku. Polskie studio gier pochwaliło się rewelacyjnymi wynikami sprzedażowymi Cyberpunka 2077. Jak się okazuje, w dużej mierze jest to zasługa premiery gry na konsolach nowej generacji.

Z zestawienia wynika, że CD Projekt RED wygenerowało 216 milionów złotych przychodów. Jest to wzrost o 9% względem roku poprzedzającego. Skonsolidowany zysk w rzeczonym okresie wyniósł 69 mln zł i tutaj również zanotowano progres, bowiem jest to wynik aż dwukrotnie wyższy niż przed rokiem.

Kamieniem milowym i istotnym przełomem była premiera gry Cyberpunk 2077 na konsole nowej generacji.

Od połowy lutego do końca marca bieżącego roku odnotowano dwa razy większą sprzedaż gry Cyberpunk 2077 na konsolach Xbox oraz PlayStation. Wpływ na to miała oczywiście lutowa premiera gry na tzw. next-geny, czyli PS5 i Xbox Series X/S.

Reklama

Polskie studio nie zamierza jednak hamować. Już w drugiej połowie 2022 roku w serwisie Netflix ma zagościć serial anime nawiązujący do gry, o tytule "Cyberpunk: EDGERUNNERS". W tym roku wszyscy fani kultowego Wiedźmina 3: Dziki Gon powinni jeszcze uświadczyć wydania tej produkcji na konsolach nowej generacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama