Reklama

Assassin's Creed Mirage nie będzie miał lootboxów ani elementów hazardowych

​Krótko po oficjalnym ogłoszeniu Assassin’s Creed Mirage pojawiła się informacja, że gra otrzyma rating wiekowy “tylko dla dorosłych", a to przez elementy powiązane z hazardem. Ubisoft zdementował te informacje.

Informacja o rzekomych elementach hazardowych w Assassin’s Creed Mirage, oraz powiązanym z tym ratingiem "+18" pojawiła się w niektórych sklepach. Ocena wiekowa "tylko dla dorosłych" byłaby niezwykle rzadkim przypadkiem jeśli chodzi o serię Assassin’s Creed, ale na szczęście wygląda na to, że informacje podawane przez strony sklepów były chyba niesprawdzone i nieprawdziwe.

Reklama

Ubisoft w informacji na koncie na Twitterze napisał między innymi, że choć zdaje sobie sprawę, że niektóre strony podają informację o "+18", to tak naprawdę proces oceny dostępności pod kątem wieku nadal trwa. Firma zapewniła również graczy, że nie ma mowy by gra zawierała lootboxy czy elementy hazardu.

Oczywiście podejrzenia dotyczące Ubisoftu nie wzięły się znikąd - firma ma długą i niezbyt chlubną historię monetyzacji w swoich grach. Jest to również mroczna strona całej branży jako takiej. Przy okazji premiery Assassin’s Creed Unity firma wpadła na pomysł specyficznej loterii powiązanej z preorderami gry. Co prawda całość nie bazowała na grze o prawdziwie pieniądze, ale w wirtualnej maszynie hazardowej można było wygrać wiele nagród, od elementów kosmetycznych w grze po wycieczkę do Paryża. Tego typu praktyki można uznać za co najmniej ryzykowne i dobrze, że tym razem Ubisoft nie planuje powtórzyć tamtej sytuacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama