Reklama

Assassin's Creed Mirage: Oficjalna zapowiedź Ubisoft

​Fani kultowej serii mają w końcu powody do zadowolenia. Po ujawnionych przeciekach Ubisoft oficjalnie ogłasza Assassin's Creed Mirage i uchyla rąbka tajemnicy.

Od miesięcy krążą plotki wokół serii Assassin's Creed, a internetowi specjaliści wielokrotnie dawali do zrozumienia, że nowa gra z serii jest już w drodze. Kilkanaście godzin temu do sieci wyciekły informacje odnośnie nowej części, ujawniając jej tytuł — Assassin's Creed Mirage, dodatkowo odkrywając wiele cennych informacji, w tym zdjęcia postaci.

Jak to bywa w takich przypadkach, deweloperzy z reguły unikają tematu jak ognia, udając, że nic się nie stało. Nie tym razem. Ubisoft, zamiast ignorować przecieki, postanowił ustrzec się od dalszych spekulacji i oficjalnie potwierdził tytuł swojej nowej produkcji.

Reklama

Załączona na Twitterze grafika zawiera kluczową postać zakapturzonego Asasyna odzianego w białą szatę, dzierżącego bułat i znajome ukryte ostrze. Jak możemy przeczytać w umieszczonej przez studio wiadomości, dalsze szczegóły będą ujawnione już 10 września podczas trwającego wydarzenia Ubisoft Forward.

Oznacza to, że fani będą mogli prawdopodobnie spodziewać się zwiastuna nowej części, jak również poznać długo wyczekiwaną datę premiery. Jest to bardzo dobry ruch ze strony deweloperów, zwłaszcza że jeden z przedpremierowych bonusów wyciekł już do sieci.

Zgodnie z ujawnionymi przeciekami, Assassin's Creed Mirage będzie miał dodatkową misję, do której gracze będą mogli uzyskać dostęp tylko, gdy zamówią grę w przedsprzedaży.

Dodatkowo misja będzie prawdopodobnie nosiła nazwę "The Forty Thieves Quest", jednak w dalszym ciągu niewiele wiadomo na jej temat. Warto zauważyć, że jej nazwa jest odniesieniem do irackiej opowieści ludowej, potwierdzając wcześniejsze doniesienia na temat scenerii gry.

Deweloper wcześniej wskazywał, że nowa część planowana na sezon świąteczny 2022, zostanie przesunięta na wiosnę 2023 roku. Fani będą musieli uzbroić się w cierpliwość i przede wszystkim obejrzeć wydarzenie Ubisoft Forward, aby zaspokoić swoją ciekawość oraz usłyszeć więcej szczegółów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama