Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Archaica: The Path of Light - polska gra logiczna zmierza na nowe platformy

Studio TwoMammoths, twórcy Archaica: The Path of Light poinformowali o planach wydania portów swojej świetnej gry logicznej z 2017 roku na nowe platformy Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Archaica: The Path of Light to dobrze pomyślana i sprawnie zrealizowana gra logiczna, która przypadnie do gustu fanom takich tytułów, jak chociażby wspomniany na wstępie Portal.

Reklama

Głównym celem gracza jest uruchomienie kryształów znajdujących się na planszy i oświetlenie Studni Światła we wszystkich Krainach. Jest to możliwe tylko dzięki sprawnej manipulacji wiązkami światła przy użyciu różnych urządzeń takich jak lustra, filtry czy teleporty.

Gracz wchodzi w interakcję ze światłem za pomocą łatwego w obsłudze interfejsu, który został specjalnie przeprojektowany pod konsole, umożliwiając szybkie i łatwe zaznaczanie urządzeń, poruszanie i obracanie nimi, jak i również wygodne poruszanie kamerą.

Akcja gry została osadzona w starożytnym świecie, który stoi w obliczu zagłady od Ognistego Znaku. Gracz wciela się w Powiernika Światła, który kroczy Ścieżką Światła, zasilając światłem starożytne artefakty i tym samym przyczyniając się do uratowania świata przed zniszczeniem. Podczas podróży gracz odkryje także prastarą historię Krain wyrytą na hieroglifach.

Premiera na konsolach Sony, Microsoftu i Nintendo zapowiedziana została na 24 kwietnia 2020 roku. Wydawcą gry jest firma Drageus Games.

Dowiedz się więcej na temat: Archaica: The Path of Light

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje