Wszystko, co warto wiedzieć o Monster Hunter Rise na PlayStation i Xbox

Po miesiącach oczekiwań najnowszą odsłonę Monster Huntera będą mogli niedługo przetestować posiadacze konsol PlayStation i Xbox. Rise jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje na starej i nowej generacji.

Data premiery Monster Hunter Rise na PlayStation i Xbox

Monster Hunter Rise trafi do sprzedaży 20 stycznia 2023 roku. Capcom potwierdził, że grę będą mogli przetestować posiadacze PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Użytkownicy Xboxa znajdą dodatkowo Monster Hunter Rise w ofercie Game Passa. Subskrybenci popularnej usługi Microsoftu będą mogli bez dodatkowych kosztów pobrać grę Capcomu.

Reklama

Premiera Monster Hunter Rise Sunbreak

Podobnie jak Monster Hunter World, Rise podzielony jest na dwie części. Pierwsza z nich ujrzała światło dzienne w marcu 2021 roku, a w czerwcu 2022 roku została wzbogacona o Sunbreak, obszerną ekspansję.

Pod koniec stycznia Monster Hunter Rise na PlayStation i Xbox zadebiutuje w podstawowej wersji. Dodatek Sunbreak ma trafić do gry wiosną 2023 roku. Niestety Capcom nie podał jeszcze oficjalnej daty premiery DLC.

Zwiastun Monster Hunter Rise

Poniżej znajduje się oficjalny zwiastun poświęcony Monster Hunter Rise na PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Co nowego w konsolowym Monster Hunter Rise?

Monster Hunter Rise oryginalnie tworzony był z myślą o Nintendo Switchu, który niesie ze sobą spore ograniczenia. Port na PC prezentuje się pod względem technicznym znacznie lepiej, ale wciąż nie jest to gra zasługująca na porównania do współczesnych tytułów AAA.

Jak zapowiada powyższy zwiastun, Monster Hunter Rise planuje skorzystać z możliwości konsol Microsoftu i Sony. Gra ma wspierać 4K, 60 FPS-ów oraz 3D Audio, funkcje niemożliwe do osiągnięcia na Nintendo Switchu. Capcom planuje prawdopodobnie zaoferować graczom różne opcje graficzne i pozwolić im dokonać wybór pomiędzy lepszą grafiką a płynniejszym gameplayem.

Twórcy potwierdzili również, że tworząc grę, wzięto pod uwagę funkcje konsol nowej generacji. Monster Hunter Rise będzie więc wykorzystywał Adaptive Triggery kontrolera DualSense i zapewni użytkownikom konsol wsparcie myszki i klawiatury.

Czy Monster Hunter Rise będzie miał cross-play lub cross-progression?

Niestety obie te funkcje nie będą dostępne w premierowej wersji konsolowego Monster Hunter Rise. Jeżeli wcześniej graliście w ten tytuł na Switchu lub PC, przygodę na PlayStation lub Xboxach będziecie zaczynać od samego początku.

Nie ma również informacji na temat cross-playu pomiędzy obiema platformami. Wiemy jedynie, że użytkownicy PS4 i PS5 oraz Xbox One i Xbox Series X/S będą mogli grać wspólnie, wewnątrz swoich ekosystemów. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Monster Hunter Rise

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama