Monster Hunter Rise: Sunbreak bije rekordy popularności po premierze

Dla fanów Monster Huntera premiera Sunbreak to ogromne wydarzenie i długo wyczekiwany moment. Wielu z nich mogło nie spodziewać się jednak, jak wiele graczy przyciągnęła na Steama nowa ekspansja już w dniu swojej premiery.

Już Monster Hunter World pokazał nam wyraźnie, jak Capcom planuje rozwijać nowe odsłony swojej serii. Podstawowa wersja pojawiła się na PlayStation oraz PC i kiedy wszyscy zaznajomili się z oferowanymi przez nią potworami, zadebiutował Iceborne, który odwrócił do góry nogami cały endgame.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku najnowszej części, Monster Hunter Rise. Podstawka pojawiła się najpierw na Nintendo Switchu 26 marca 2021 roku, a w styczniu tego roku zawitała również na PC. Zgodnie z obietnicami deweloperów, grę na obu platformach rozszerzono właśnie o Sunbreak, nową ekspansję.

Reklama

Sądząc po statystykach ze SteamDB, był to bardzo wyczekiwany przez fanów moment. Jeszcze kilka dni przed premierą Sunbreak rekord graczy online na Steamie ze stycznia wynosił ok. 134 tysięcy osób. W dniu premiery dodatku rekord podskoczył do 194 tysięcy, a niedługo później społeczność poprawiła go aż do 231,160.

Capcom wybrał sobie teraz znacznie lepszy moment na premierę gry. W styczniu Monster Hunter Rise pojawił się blisko Elden Ringa, co niestety nie pomogło jego promocji. Wszyscy słusznie zachwycali się wtedy grą FromSoftware, która kręciła ogromne liczby na Steamie. Sunbreak debiutuje w dużo bardziej spokojnym okresie i właśnie widzimy korzyści tej decyzji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Capcom | Monster Hunter Rise
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy