Watch_Dogs: Podejrzyj trzy europejskie miasta od środka za pomocą WeareData

Już wiadomo, czym jest tajemnicza strona WeareData powiązana z Watch_Dogs.

To serwis, który pozwoli użytkownikom poczuć się jak administratorzy systemu CTOS, zarządzającego wirtualnym Chicago w grze. Dzięki niemu możemy podejrzeć jak funkcjonują trzy duże europejskie miasta.

WeareData obejmuje na razie trzy duże europejskie miasta - Londyn, Berlin i Paryż - opierając się na informacjach udostępnionych publicznie. Możemy więc uzyskać dostęp do danych wykorzystywanych przez władze tych metropolii, podglądając rozkład metra, rozmieszczenie sieci telekomunikacyjnych (w tym anteny komórkowe i WiFi), zużycie energii, ruch uliczny, a nawet infrastrukturę bezpieczeństwa ze światłami i kamerami włącznie. Dodatkowo można sprawdzić, gdzie znajdują się nasi znajomi na podstawie ich aktywności w portalach społecznościowych (m.in. na Facebooku, Twitterze czy Instagramie). A wszystko to prezentowane jest na ładnej, trójwymiarowej mapie.

Warto przy tym raz jeszcze podkreślić - co zaznaczają przedstawiciele Ubisoftu - że wszystkie dane pochodzą z ogólnodostępnych źródeł. Nie musicie się więc obawiać, że ktoś dokonał tutaj zamachu na prywatność Anglików, Niemców czy Francuzów. Stronę WeareData znajdziecie pod adresem: http://wearedata.watchdogs.com

Podoba wam się taka akcja marketingowa Watch_Dogs?