Tesla usuwa popularną aplikację z komputerów w swoich nowych pojazdach

Po 18 miesiącach od premiery, Tesla usuwa ze swoich pojazdów wsparcie dla Steama.

W grudniu 2022 roku Tesla potwierdziła, że gry takie jak Cuphead, Sonic oraz Cyberpunk 2077 będą mogły być uruchamiane w ramach natywnej wersji beta Steam w modelach Tesla S i Tesla X. Teraz jednak firma rezygnuje z tej opcji, przynajmniej do pewnego stopnia.

Na ten moment nie ma żadnego potwierdzenia ani dodatkowego wyjaśnienia na temat tego, dlaczego funkcja zostaje usunięta z nowych pojazdów. Komunikat kończy się przyciskiem, za pomocą którego klienci firmy mogą potwierdzić, że mimo zmiany w konfiguracji pojazdu, dalej są zainteresowani jego otrzymaniem. Natomiast osoby, które już posiadają wspomniane pojazdy, dalej mogą korzystać z wsparcia dla Steam, aczkolwiek nie wiadomo, czy tak pozostanie ani czy aktualizacja komputera dotknie w przyszłości także inne modele tej marki. Aczkolwiek już teraz Steam nie jest dostępny w Cybertrucku, producent milczy również na temat potencjalnego dodania obsługi platformy Valve w innych jej pojazdach, na przykład Modelu Y i Modelu 3.

Reklama

W 2021 roku Tesla była weryfikowana przez amerykański urząd zajmujący się bezpieczeństwem w ruchu drogowym - chodziło właśnie o funkcję Passenger Play, która umożliwia pasażerom granie w gry na komputerze pokładowym w trakcie podróży. Tesla zabezpieczyła wtedy pojazdy, wyłączając funkcję na czas poruszania się samochodu. Gry mogły być uruchamiane jedynie, gdy pojazd stał zaparkowany lub odbywało się jego ładowanie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama