Tesla w ogniu krytyki przez możliwość grania w gry podczas jazdy

​Nie mamy absolutnie nic do grania w gry wideo w najróżniejszych konfiguracjach. Jednak w dwóch sytuacjach jest to dla nas niedopuszczalne - przy świątecznym stole oraz podczas prowadzenia tesli.

Parę dni temu po sieci zaczęły krążyć doniesienia od właścicieli samochodów spod marki Tesla, że po jednej z aktualizacji pojawiła się możliwość grania w gry wideo podczas jazdy na ekranie multimedialnym na desce rozdzielczej. W teorii powinna być dostępna tylko dla pasażerów, ale producent nie wprowadził żadnego zabezpieczenia, które uniemożliwiałoby korzystanie z tej formy rozrywki kierowcy w trakcie jazdy. Skargę w tej sprawie złożył ostatnio jeden ze szczęśliwych (choć, jak widać, nie do końca) właścicieli samochodu od Elona Muska.

Reklama

Sprawie przygląda się jedna z amerykańskich agencji rządowych - The National Highway Traffic Safety Administration. To instytucja, która dba o bezpieczeństwo na autostradach na terenie Stanów Zjednoczonych. Jej pracownicy wzięli pod lupę 580 tysięcy tesli, które opuściły fabryki w latach 2017-2022. Jak udało się ustalić, po aktualizacji z grudnia 2020 roku rzeczywiście można w nich grać w gry wideo czy przeglądać internet podczas jazdy, niezależnie od tego, czy jest się pasażerem, czy kierowcą.

Gry, w które można grać w samochodach Tesla

Tesla Model S Plaid, która trafiła do sprzedaży w tym roku, to nie tylko nowoczesny samochód, który potrafi m.in. samodzielnie poruszać się w ruchu drogowym, ale także całkiem przyzwoita... konsola do gier. W aplikacji Tesla Arcade możemy cieszyć się mocą obliczeniową karty graficznej na poziomie 10 teraflopów. Dla porównania PlayStation 5 odznacza się wartością niewiele wyższą - 10,28 teraflopów.

W co można zagrać w Tesli? Na tę chwilę samochód pozwala na zabawę przy takich tytułach, jak Polytopia, Cat Quest, Fallout Shelter, Stardew Valley, CupHead, BeachBuggy Racing 2, szachy, pasjans czy produkcje retro z czasów Atari (Astroids, Centipede, Tempest, Gravitar itp.). W przyszłości oferta będzie poszerzana. Elon Musk obiecał, że pewnego dnia w tesli zagramy nawet w Cyberpunka 2077.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama