Reklama

Cybertruck od Elona Muska na reklamie a'la Cyberpunk 2077

​Cybertruck to jeden z najciekawszych pojazdów w historii motoryzacji. Elon Musk pochwalił się na Twitterze jego nową reklamą, nawiązującą do gier wideo, w tym do Cyberpunka 2077.

"Cybrrrtruck" - to treść oszczędnego w słowa tweeta Elona Muska, w którym założyciel takich firm, jak SpaceX i Tesla, pochwalił się najnowszą reklamą futurystycznego pojazdu, produkowanego przez Teslę - Cybertrucka. Materiał wzbudził ogromne zainteresowanie, w tym także środowiska graczy, którzy od razu zwrócili uwagę na nawiązania do gamingu, w tym do jednej z ulubionych produkcji amerykańskiego biznesmena - Cyberpunka 2077.

Tesla Cybetruck to elektryczny samochód osobowy typu pickup, który po raz pierwszy zaprezentowano w listopadzie 2019 roku. W bieżącym roku pojazd trafił do produkcji i choć pierwsze egzemplarze nie trafiły jeszcze do klientów, to można się na niego natknąć na amerykańskich drogach. Trudno wówczas go przeoczyć, bo kontrowersyjna stylistyka momentalnie przyciąga wzrok. Futurystyczne, kanciaste kształty to znak rozpoznawczy Cybetrucka. Jedni uważają je za żart projektantów, a z drugiej strony są tacy, którzy uważają tę bryłę za niedaleką od ideału.

Reklama

Cybertruck cieszy się dużą popularnością. W ciągu pierwszych czterech dni od prezentacji liczba zamówień przekroczyła 200 tysięcy. W marcu 2020 chętnych na zakup samochodu przyszłości od Elona Muska było już blisko pół miliona. Cybertruck to bardzo praktyczny, a zarazem piekielnie szybki samochód. Słabsza wersja rozpędza się od 0 do 100 km/h w ciągu 4,5 sekundy, natomiast mocniejsza - w 2,9 sekundy. Prognozowany zasięg na jednym ładowaniu wynosi około 800 kilometrów.

Nie zdziwilibyśmy się, gdyby pewnego dnia Cybertruck trafił do Cyberpunka 2077. Produkcja studia CD Projekt RED to jeden z ulubionych tytułów Elona Muska, a sam pojazd pasuje jak ulał do ulic Night City, więc obie strony zapewne szybko dogadały się w sprawie wspólnej promocji.

Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje