STALKER 2 będzie miał opóźnioną premierę. Kiedy nowy termin premiery?

Na grę STALKER 2 gracze czekają od wielu lat. Kontynuacja świetnego shootera rozgrywającego się w postapokaliptycznym klimacie była już zapowiedziana lata temu. W tym roku miała mieć swoją premierę. Twórcy jednak mają kiepskie wieści dla fanów.

STALKER 2 oczekiwany jest przez graczy od lat

STALKER to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji wśród gier z gatunku strzelanek pierwszoosobowych. Produkcja, która jest przygotowywana przez ukraińskie studio GSC Game World miała na swojej drodze mnóstwo różnych problemów. Najpierw studio straciło prawa do marki STALKER, następnie inwazja Rosji na Ukrainę wstrzymała prace nad grą, co przyniosło kolejne opóźnienia. W międzyczasie rosyjscy hakerzy próbowali utrudnić prace twórcom, wykradając dane gry.

Reklama

To wszystko sprawiło, że STALKER 2 jeszcze nie ujrzał światła dziennego, choć był po raz pierwszy ogłoszony światu już kilka lat temu. Niedawno informowaliśmy o tym, że sklep Koch Media pospieszył się i opublikował prawdopodobną datę premiery STALKERA 2. Miała ona przypadać już na 1 grudnia tego roku. Być może takie były plany twórców, ale zostały one bardzo szybko zweryfikowane. Okazuje się, że data premiery nieco się opóźni.

Ukraińska superprodukcja będzie opóźniona

Ukraińscy twórcy hitowej produkcji pojawili się na targach gamescom 2023 w Kolonii. Wiele wskazywało na to, że właśnie tam otrzymamy garść nowych informacji i oficjalne potwierdzenie premiery w grudniu. Tak się jednak nie stało. Ogłosili oni, że produkcja będzie miała przesunięty debiut.

STALKER 2 ma pojawić się w sklepach dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jak na razie nie ma dokładniejszej daty spodziewanej premiery. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że gra jeszcze znajduje się na dosyć wczesnej fazie realizacji i data premiery mogłaby po raz kolejny ulec zmianie.

Dowiedzieliśmy się jednak tego, że STALKER 2 będzie dostępny w usłudze Xbox Game Pass, a twórcy zapewniają, że gra dostarczy wysokiego poziomu realizmu. Ma on dotyczyć nie tylko kwestii graficznych, ale także samej rozgrywki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: S.T.A.L.K.E.R. 2 | Stalker 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy