STALKER 2 wyciekł do sieci. Hakerzy z Rosji ponownie w akcji?

Stało się najgorsze dla ukraińskiego studia GSC Game World, deweloperów kultowej serii STALKER. Pliki deweloperskie z nadchodzącej gry STALKER 2: Heart of Chornobyl wyciekły do Internetu. Mowa o aż 193 gigabajtach danych.

GSC Game World i kula śnieżna problemów do zwalczenia

Chciałoby się powiedzieć: kolejne problemy STALKERA. W przeszłości prace produkcyjne GSC Game World zostały przerwane przez pandemię koronawirusa. Podobna sytuacja miała miejsce także w momencie agresywnej inwazji Rosji na tereny Ukrainy. Pomimo feralnych wydarzeń deweloperzy zadeklarowali, że wyczekiwany STALKER 2 zadebiutuje jeszcze w 2023 roku.

Z kolei kilka miesięcy temu hakerom z Rosji udało się wykraść sporo plików z gry STALKER 2. Napastnikom udało się otrzymać dostęp do: fabuły, grafik koncepcyjnych, cutscenek, mapy i innych rzeczy. Łącznie pliki te miały zajmować dziesiątki gigabajtów na dysku.

Reklama

Ci sami hakerzy wystosowali absurdalne żądania wobec studia GSC Game World. Twórcom zalecano wdrożenie rosyjskiego języka i lokacji w nadchodzącym tytule. Oczywiście producenci z Ukrainy nie przystali na te warunki i potępili wszystko, co związane z tym atakiem hakerskim.

Pliki deweloperskie ze STALKERA 2 trafiły do sieci

Teraz jednak blisko 200 GB danych ze STALKERA 2 trafiło do sieci. Są to zaszyfrowane pliki, które prawdopodobnie stanowią o wersji deweloperskiej tego tytułu. W sieci pojawiły się już dwie najbardziej prawdopodobnie teorie dotyczącego tego, co przytrafiło się GSC Game World.

Pierwsza z teorii mówi, że za atakiem i wyciekiem stoi rosyjska grupa hakerska o nazwie Vestnik TSS. Druga koncepcja forsowana poniekąd przez informatora Toma Hendersona wskazuje, że to dział techniczny ukraińskiego studia mógł zupełnie omyłkowo przyczynić się do wycieku tejże gry.

Miejmy nadzieję, że to już ostatnie tego typu problemy twórców gry STALKER 2: Heart of Chornobyl, a wyczekiwany przez wielu tytuł powędruje do graczy zgodnie z założeniem - pod koniec bieżącego roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: STALKER 2: Heart of Chornobyl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama